خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

راهنمای خرید فرش ماشینی

خرید فرش ماشینی کاشان

خرید فرش ماشینی یا قالی ماشینی یکی از چالش هایی است که افراد خانواده با آن روبرو می شوند و هنگام خرید دچار سردرگمی می شوند، کارشناسان ما در مجموعه گلفرش کاشان شما را راهنمایی می کنند که چگونه یک فرش ماشینی مناسب برای منزل خود انتخاب نمایید.

فرش های ماشینی به دلیل تنوع در طرح و همچنین در نوع بافت و جنس نخ شامل گونه های متفاوتی می شود که باید در هنگام خرید دقت لازم را انجام داده که بهترین انتخاب را انجام دهید. در بین فرش های موجود در بازار، فرش ماشینی کاشان دارای کیفیت و تنوع بالاتری نسبت به انواع فرش های ماشینی تولید شده هست.

 

شانه و تراکم فرش ماشینی :

در ابتدا برای انتخاب یک فرش ماشینی مناسب برای منزل خود باید به شانه و تراکم فرش مورد نظر توجه داشت، برای مثال فرشی که برای اتاق مهمان استفاده می شود باید پاخور خوب و مقاومت بالایی داشت باشد ولی برای فضایی که کمتر رفت آمد هست می توان از فرش های ماشینی ظریف تر نیز استفاده کرد. در فرش ماشینی هر چه تراکم و شانه بالاتر باشد، فرش ظریف تر و و خاب فرش کمتر می شود و بر عکس هرچه تراکم فرش پایین تر باشد خاب فرش بیشتر و پاخور بهتری دارد. از لحاظ شانه و تراکم فرش های ماشینی به چند دسته تقسیم می شوند: فرش ماشینی 500 شانه تراکم 1000 ، فرش ماشینی 700 شانه تراکم 2550 ، فرش ماشینی 1000 شانه تراکم 3000 ، فرش ماشینی 1200 شانه تراکم 3600 ، فرش ماشینی 1500 شانه تراکم 4500 و... که بسته به نوع نیاز و همچنین قیمت مد نظر می توان یکی از این دسته های فرش ماشینی را انتخاب کرد. در خرید فرش ماشینی باید این نکته  را در نظر بگیرید که هدف شما از فرش زیبایی و ظرافت آن هست یا راحتی و نرمی بیشتر یا هر دو که بسته به نیازتون می توانید یکی از چندین دسته فرش ماشینی که بالا معرفی شد را انتخاب کنید.

 

طرح نقشه و رنگ زمینه فرش :

بعد از این که شانه و تراکم فرش مورد نظر خود را انتخاب کردید، می رسیم به نقشه و رنگ زمینه فرش که فرش های ماشینی دارای تنوع بالایی در نقشه ها و رنگ آمیزی هستند که که با توجه به نوع سبک زندگی خود اگر خانواده پرجمعیتی هستید یا دارای حیوان خانگی هستید می توانید از فرش های با نقشه های شلوغ و با رنگ آمیزی تیره استفاده کنید مثل فرش های ماشینی سنتی و اصیل ایرانی مانند نقشه های فرش ریز ماهی ، نایین ، اصفهان و ... ولی اگر ازآن دسته خانواده هایی است که دارای جمعیت کم و عادت به رفت و آمد و شلوغی ندارید می توانید از فرش های ماشینی روشن تر و نقشه های خلوت تر وساده تر مثل فرش های ماشینی طرح ترک و لایت استفاده کنید.

اگر فضای کمی در خانه دارید بهتر است که از فرش های ماشینی که دارای رنگ زمینه روشن تر هستند استفاده کنید زیرا این نوع فرش ها محیط خانه را بزرگ تر جلوه می دهند و بر عکس اگر فضای زیادی در خانه دارید بهتر است که از فرش های ماشینی با رنگ آمیزی نسبتا تیره استفاده کنید، این نوع فرش ها محیط خانه را کوچک تر و گرم و صمیمی نشان می دهند. همچنین اگر از فرش هایی که دارای نقشه های شلوغ و رنگ آمیزی های تو در تو هستند میزان گرد و غبار و آلودگی را کمتر نشان می دهند و نگهداری راحت تری نیز دارند.

 

جنس نخ و الیاف فرش ماشینی :

پس از این که شانه و طرح و رنگ فرش را انتخاب کردید می رسیم به جنس نخ و الیاف به کاربرده شده در آن، جنس نخ هایی که در خاب فرش به کار می روند به چند دسته تقسیم می شوند: نخ اکریلیک ، نخ پلی استر ، نخ bcf و... که بهترین جنس نخ فرش ، نخ اکریلیک می باشد. در بازار ایران بهترین و پرفروش ترین فرشهای ماشینی فرش های 100 درصد اکریلیک هستند به دلیل این که دارای ماندگاری بسیار بالا و عدم تغییر رنگ در برابر شستشو و نور خورشید هستند اما بالعکس فرش های ماشینی پلی استر از لحاظ ماندگاری بسیار پایین ولی به دلیل قیمت پایینتر و بدون پرزدهی متاسفانه داخل بازار موجود هست و به دلیل آگهی کم خانواده های ایرانی به عنوان فرش اکریلیک فروخته می شوند.

 

ضمانت نامه فرش و اصالت کالا :

یکی از مواردی که هنگام خرید فرش باید به آن توجه کرد ضمانتنامه و شناسنامه فرش ماشینی است. معمولا فرش های ماشینی دارای ضمانت نامه و نشان استاندارد هستند و همچنین هنگام خرید فرش باید به شرکت تولید کننده آن نیز توجه کرد. فرش های موجود در فروشگاه اینترنتی گل فرش کاشان از بهترین الیاف اکریلیک و دارای 3 سال ضمانت نامه و 7 روز ضمانت بازگشت کالا می باشد و شما مشتری گرامی می توانید با خیال راحت از فروشگاه اینترنتی گل فرش کاشان خرید نمایید.

 

در صورت هرگونه سوال و مشاوره ای می توانید با کارشناسان ما در گلفرش کاشان تماس گرفته و به صورت رایگان از مشاوره های کارشناسان مجموعه گلفرش کاشان استفاده کنید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  شرایط بازگشت کالا در فروشگاه گلفرش کاشان
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه