خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

فرش سنتی ماشینی

فرش ماشینی طرح سنتی

فرش ماشینی طرح سنتی و دستباف فرشی است که طی سالیان متمادی امتحان خود را پس داده و توانسته است افراد زیادی را خواهان خود کند.

فرش های سنتی توانسته است با طرح و نقشه ها و نگاره های زیبا و بی مثال خود باعث القا حسی وصف ناپذیر و شیرین در خانواده های ایرانی شود که این طرح ها و نقش ها و نگاره ها فرش از قدیم تا کنون طراحی و بافت میشده و در واقع نشانه ای از هویت کشور عزیزمان ایران می باشد.

 شاید به نظر خیلی ها از این نوع فرش ها بخاطر قالب و شکل سنتیشان نتوان در مکانهایی با دکوراسیون و طراحی مدرن و کلاسیک استفاده نمود در حالیکه از ویژگیهای بارز این نوع فرش ها دقیقا همین میباشد که می توان از این نوع فرش ها در هر مکانی با هر دکوراسیونی استفاده نمود و اتفاقا با دکوراسیون های مدرن و کلاسیک همخوانی دارند.

 

فرش ماشینی طرح افشان :

فرش افشان یکی از زیباترین فرش ها در قالب سنتی بافته شده است و در اصطلاح به فرش هایی افشان میگویند که ترنج وسط فرش را ندارد و بدون محراب می باشد که اغلب این طرح از فرش ماشینی را با حاشیه ای باریک و در کنار آن حاشیه ای پهن میبینیم که زیبایی چشم نواز و خیره کننده ای دارد.

فرش افشان یکی از انواع پر فروش فرش ماشینی می باشد که از قدیم تا کنون مورد توجه خانواده های ایرانی بوده و هست و این امر طراحان فرش ماشینی را تشویق میکنند تا در صدد آن باشند که هر روز طرح جدیدی از فرش افشان را به خانواده عزیز ایرانی و دوستداران و طرفداران این نوع از طرح و فرش ماشینی ارائه دهند.

با کمی دقت در این نوع فرش ها خواهیم دید که به شکلی زیبا و جذاب ، گل های فرش از هر چهار سمت به شکل منظم پیچ و تاب خورده و قرینه هم میباشند.

 از جمله طرح های افشان مطرح می توان طرح های زیر را نام برد:

افشان سلطنتی ،افشان درباری و یادگار و...

 

 مشخصات ظاهری فرش ماشینی افشان :

فرش های طرح افشان را به صورت فرش های 700شانه با تراکم2550 و 1000 شانه با تراکم3000 و 1200شانه با تراکم3600 و جدیدا 1500شانه با تراکم 4500  بافت و تولید می کنند.

هر چقدر تراکم فرش بیشتر می شود و شانه های آن افزایش میابد ،تصویر طرح فرش به چشم ما واقعی تر و عینی تر خود را نشان میدهد.

فرش های ماشینی با طرح افشان در رنگهای آبی ،کرم،سرمه ای، فیلی و... بافت و عرضه می شود ولی بیشترین فروش در این طرح مربوط به فرش رنگ زمینه کرم می باشد چون فضای منزل شما را بزرگتر و بازتر نشان میدهد.

 برای بافت این نوع از فرش هم از نخ اکرلیک هیت ست شده بخاطر کیفیت بالای آن و ضد حساسیت بودن فرش و بدون پرز بودن فرش استفاده شده است.

در طراحی زمینه فرش های ماشینی طرح افشان از 8 تا 14 رنگ واقعی و استاندارد استفاده شده  و تمامی این فرش ها  دارای مهر استاندارد معتبر و کتبی مورد تایید اداره استاندارد هستند.

شما می توانید تمامی اطلاعات این فرشها را در شناسنامه فرش که در پشت فرش به شکل اتکت نصب شده است مشاهده و با اطلاع از آن، از خرید فرش با کیفیت اطمینان داشته باشید.

زیبایی منحصر به فرد و خاص این نوع از فرش های ماشینی  بیانگر هنر ناب ایرانی و قدرت دست توانای طراحان کشور عزیزمان ایران می باشد که خود بیانگر برتری کشور ایران در مقایسه با سایر کشورها در زمینه تولید فرش ماشینی است .

 

 نکاتی در مورد فرش افشان کرم :

فرش افشان کرم  دارای رنگی جذاب و زیبا می باشد که چشم را آزار نمیدهد و همواره انتقال دهنده حس آرامش به افراد می باشد که این رنگ در زمینه فرش های ماشینی طرح افشان ، رنگی شیک برای تکمیل دکوراسیون منازل حساب میشود .

اصولا میبینیم که استفاده از رنگ های خنثی، در دکوراسیون منازل و رنگ فرش ها در منازل کاربرد بیشتری دارد زیرا می توان از آن به عنوان رنگ تکمیلی در کنار دیگر رنگها استفاده کرد .

باتوجه به اینکه امروزه خانه هایی با متراژ کم ساخته میشود و فضاهای داخلی منازل دارای متراژ کمی هستند برای همین در انتخاب رنگ فرش هایتان باید رنگی را انتخاب کنید که فضای منزل شمارا بزرگتر و بازتر نشان دهد و فرش رنگ کرم در این مورد میتواند کمک حال شما باشد ، چون فضای خانه شمارا بازتر نشان میدهد.

فرش رنگ کرم جایگزین مناسبی برای افرادی است که علاقمند به رنگ های روشن مخصوصا سفید هستند چون این رنگ توانایی بالایی در ست شدن با رنگهای بسیاری را دارد.

 لازم بذکر است رنگ زرد اصلا هارمونی جالبی با رنگ کرم ندارد و اگر وسایل منزل و دکوراسیون منزلتان از رنگ زرد استفاده شده است اصلا طرف انتخاب فرش ماشینی طرح افشان با زمینه رنگ کرم نروید و این رنگ را انتخاب و خرید نکنید.

 از فرش ماشینی با رنگ زمینه کرم معمولا در فضاهایی که دارای نور کمی هستند استفاده میشد چون نمای کلی این فضاها با فرش رنگ زمینه کرم روشن تر نشان داده می شود.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  درباره گلفرش کاشان
•  حریم شخصی مشتریان گل فرش کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  قوانین و مقررات خرید از گل فرش کاشان
•  خدمات پس از فروش گل فرش کاشان
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه