خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

فرش پشمی

فرش پشمی

خانواده های ایرانی از روزگاران قدیم تا به امروز برای کف پوش منازل خود ، فرش های دستباف را مورد استفاده قرار میدادند و فرش دستباف چون محصول دسترنج و بافت دستان هنرمندشان بود از جایگاه ویژه ای در بین خانواده های ایرانی برخوردار بود تا جاییکه ایرانیان فرش دستباف را بعنوان نماد اصالت و سنت خود در خانه هایشان معرفی میکنند.

با توجه به اینکه امروزه سبک زندگی ها بیشتر آپارتمان نشینی شده است نگهداری از فرش های دستباف به مراتب از فرش های ماشینی سخت تر است.

چون این فرش ها آسیب پذیرند و در مکانهای پر رفت و آمد بهتر است استفاده نشود و با توجه به قیمت ارزان و تنوع طرح و رنگ و نقشه های فرش های ماشینی ، از فرش ماشینی بیشتر استفاده شود.

با توجه نوع نخ خاب که در بافت فرش ماشینی مورد استفاده قرار میگیرد ، فرش های ماشینی را به چهار دسته میتوان تقسیم کرد :

اکرلیک

پلی استر

پروپیلن

پشمی

که پشم بعنوان الیافی با کاربرد بسیار در صنعت نساجی ایران مورد استفاده قرار میگیرد.

پشم هم در داخل ایران و هم از خارج از ایران تامین میشود و بعنوان مهمترین عامل در مرغوبیت فرش دستباف محسوب میشود و داخل ایران کیفیت بهتری نسبت به خارج از ایران دارد.

پشم یا الیاف پروتئینی جایگزین بسیار خوبی برای بعضی از الیاف های مصنوعی داخلی که استفاده از آنها در دراز مدت سبب بیماری میشود ، میباشد.

 

پشم چیست ؟

مواد اولیه اصلی برای تهیه منسوجات و محصولات نساجی مثل لباس و پتو و فرش ، گرم و با قابلیت ارتجاعی.

تفاوتی که بین پشم و دیگر الیاف وجود دارد این است که پشم دارای فر و موج طبیعی میباشد و بخاطر همین قابلیت کشسانی بالا و نمدی شدن و حجیم بودن میدهد.

علت نمدی شدن پشم ، چسبندگی داخلی الیاف پشم ، بخاطر شکل فلسی ساختار آن میباشد.

در جهان کشورهای بسیاری هستند که در زمینه تولید پشم طبیعی فعالیت دارند ولی مهمترین کشورها عبارتند از: استرالیا ، ایران ، زلاند نو ،چین وآمریکا.

بیشتر کارشناسان در زمینه قالی بافی بر این نظر متفق هستند که بهترین پشم برای قالی بافی در دنیا پشم طبیعی تولید کشور ایران است و بهترین پشم طبیعی در ایران از مناطق خوزستان ، کرمانشاه ، خراسان و نژاد بلوچی بعمل می آید.

پشم های طبیعی تولید شده از مناطق کرمانشاه و اهواز بخاطر قطر زیاد و بلندی برای تولید فرش های درشت بافت مورد استفاده قرار میگیرد.

پشم های تولید شده از نژاد بلوچی و تربت حیدریه بیشتر برای بافت فرشهای معمولی و متوسط بافت مناسب هستند.

چند کشور در جهان به تولید پشم طبیعی فعالیت دارند که محصول آنها از خصوصیاتی شبیه به پشم ایرانی برخوردار میباشند مانند اروگوئه و زلاندنو و آرژانتین که در قالی بافی مورد استفاده قرار میگیرد.

در قالی بافی از پشم بیشتر بخاطر ویژگی مهم آن یعنی برگشت پذیری و فشردگی استفاده میشود.

پشم طبیعی از حیوانات اهلی و از یک نژاد خاص و از یک منطقه جغرافیایی و اقلیمی خاص از موی حیواناتی چون شتر ، بز و گوسفند بعمل می آید.

کیفیت و مرغوبیت پشم را یکدست بودن پشم طبیعی تضمین میکند که مواد اولیه نخ خاب قالی های پشمی میباشد.

لازم بذکر است که کیفیت پشم به مقدار الیاف حقیقی موجود در پشم طبیعی بستگی دارد یعنی اینکه هرچقدر پشم طبیعی دارای الیاف حقیقی بیشتری باشد از کیفیت و مرغوبیت بالاتری برخوردار است.

شرکتهای تولیدی فرش های ماشینی نیز از پشم طبیعی برای تولید فرش ماشینی استفاده میکنند که در تمام تارو پود فرش از پشم خالص استفاده میشود.

استفاده از پشم طبیعی در بافت فرش های ماشینی مزایای خیلی زیادی دارد از جمله اینکه :

فرش های ماشینی بافته شده از پشم طبیعی دارای الیاف غیر مضر و طبیعی برای تندرستی افراد جامعه میباشد و در فصول سرد سال باعث گرمی و حفظ گرمای منزل میشود.

نگهداری و مراقبت از فرش های ماشینی پشمی دقت بالایی را میطلبد و برای شست و شوی این از فرش ها سعی کنید به قالیشویی های معتبر و باتجربه در این زمینه بسپارید.

بعداز شست و شو ، فرش های ماشینی پشمی جنسشان براقتر و لطیف تر میشود.

فرش های پشمی از گرانترین نوع فرش های ماشینی هستند ولی شما میتوانید این از فرش ها را با قیمتی مناسب خریداری نمایید که این نوع از فرش ها بدلیل کیفیت بالا و یکدستی و خالص بودن نوع تار و پود آن ،در بین مردم جهان جایگاهی بس ژرف پیدا کرده است.

این نوع از فرش های ماشینی دارای ویژیگیهای خاصی چون ریز نقش بودن ، ظرافت بالا ، دوام بیشتر و الیاف کوتاه تری نسبت به سایر فرش های ماشینی دیگر میباشند.

شما در هنگام خرید فرش های ماشینی پشمی سعی کنید از اصل بودن جنس فرش و اینکه قابلیت شست و شو دارد را مورد دقت بیشتر قرار دهید تا بتوانید فرشی با کیفیت و مرغوب را خریداری نمایید و مدت زمان بیشتری را بتوانید از این نوع ار فرش ها استفاده نمایید.
در هنگام خرید فرش های ماشینی پشمی ، وزن فرش را هم مد نظر قرار دهید تا فرش سنگین نباشد و برای جابجایی و حمل آن دچار مشکل نشوید.

همچنین از اصل بودن جنس الیاف فرش های ماشینی پشمی اطمینان بدست آورید چون در اثر استفاده از الیاف بی کیفیت در بافت این نوع از فرش های ماشینی ممکن است دچار بیماری ها و حساسیت های پوستی شوید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  قوانین و مقررات خرید از گل فرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  خدمات پس از فروش گل فرش کاشان
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه گل فرش کاشان
•  حمل و نقل در گل فرش کاشان
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه