خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

تابلو فرش ماشینی

خرید تابلو فرش ماشینی

 از گذشته تا به امروز فرش برای کاربردهای گوناگونی بافته شده است و از نظر طرح و نقشه و رنگ و از نظر نحوه استفاده، دارای انواع بسیار متنوعی است که یکی از محبوب ترین و مهم ترین استفاده به عنوان تابلو فرش ماشینی بوده است.

تابلو فرش های ماشینی در ابعادی بسیار کوچک تر از فرش های ماشینی ، تولید و بافت می شوند و معمولا دور آن را با قاب های چوبی یا طرح چوب تزیین می کنند و برای نمایش در دیوار منازل مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع از تولیدات شرکت های بافندگی فرش به مانند خود فرش در طرح و نقش و رنگ های بسیار متنوعی بافته می شوند و نه تنها در ایران بلکه در  کشورهای آسیای شرقی نیز طرفداران زیادی دارد مثلا در کشور چین بیش تر تابلو فرش هایی که بافته می شوند از طرح و نقشه حیوانات است.

 در طول سال تابلو فرش های بسیاری تولید و بافت می شوند که هم تابلو فرش های دستی و هم تابلو فرش های ماشینی را شامل می شود.

بافت و تولید تابلو فرش های دستباف قدمت زیادی دارند ولی امروزه با ظهور دستگاه های نساجی و بافندگی و پیشرفت تکنولوژی، تحولی بس عظیم در صنعت بافندگی فرش و تابلو فرش ماشینی به وجود آمده است.

امروزه بیش تر با استفاده از برنامه های کامپیوتری طرح و نقشه های تابلو فرش ماشینی را تهیه می کنند و از جمله محصولات تولیدی در صنعت بافندگی است که افراد زیادی را به خود جذب می کند و دوست داران زیادی دارد.

 

خرید تابلو فرش ماشینی :

از لحاظ قیمت ، تابلوفرش های دست باف خیلی گران تر از تابلو فرش های ماشینی هستند و این نکته بسیار مهمی است که باید بدان توجه نمود.

نحوه خرید تابلو فرش های ماشینی معمولا در نمایشگاه های فرش ماشینی یا فروش از طریق مختلف اینترنتی صورت می گیرد.

لازم است این نکته را بدانید که تابلو فرش هایی که با شانه و تراکم بالایی تولید و بافت می شوند ، شباهت خیلی زیادی به تابلو فرش های دست بافت دارند.

امروزه تابلو فرش ها نیز مانند فرش های ماشینی در شانه ها و تراکم مختلف تولید، بافت و عرضه می شوند:

1- تابلو فرش ماشینی 700 شانه

2- تابلو فرش ماشینی 1000 شانه

3- تابلو فرش ماشینی 1200 شانه

4- تابلو فرش ماشینی 1500 شانه

 

 انواع تابلو فرش های ماشینی :

 تابلو فرش های ماشینی مانند فرش های ماشینی در طرح و نقشه های بسیار متنوعی تولید و بافت می شوند: مانند تابلو فرش اماکن مذهبی ، تابلو فرش ماشینی وان یکاد ، تابلو فرش طرح کلبه پاییزی ، منظره ها و طبیعت ، حیوانات و پرندگان ، کوچه باغ ، تندیس ، فانتزی ، گلدان ، نقاشی های معتبر خارجی ، گل ، مینیاتور ، تصاویر میوه ، نقاشی های ایرانی و تصاویر اشخاص و ...

 

الیافی که برای بافت تابلو فرش های ماشینی مورد استفاده قرار می گیرد، متفاوت می باشند:

1- تابلو فرش های ابریشمی که به صورت 700 شانه و 1200 شانه بافته می شوند و بیش تر برای طرح و نقشه های مربوط به آیات قرآن به کار میرود.

2- تابلو فرش های بافته شده از نخ اکرلیک که بیشتر طرح آیات قرآنی و مناظر با آن بافت می شود.

3- تابلو فرش های بافته شده از نخ های ترک که بهترین نوع از الیاف می باشد و طرح هایی که با این نوع از نخ ها بافت می شوند زیبایی خاصی دارند و فروش این نوع از تابلو فرش های ماشینی بسیار بالاست و طرفداران بی شماری دارد.

 

ابعاد تابلو فرش های ماشینی :

 فرش های کوچک و تابلو فرش های ماشینی می توانند به محل زندگی و محیط کار شما زیبایی خاصی ببخشند.

ابعاد مختلفی برای بافت تابلو فرش ها استفاده می شود: که متداول ترین سایز تابلو فرش 70*50 و تابلو فرش ماشینی 100*50 می باشد.

البته شما می توانید تابلو فرش های دلخواهتان را در ابعاد و اندازه های مورد نظرتان سفارش بدید تا برایتان طراحی و بافت شود.

 

مشخصات تابلو فرش ماشینی :

 قبل از خرید تابلو فرش ماشینی باید اطلاعاتی در مورد آن داشته باشید که ما به شما کمک می کنیم:

1- درست بودن اطلاعات مربوط به گره های زده شده در تابلو فرش و شانه آن، که برای این کار شما باید به اطلاعات مندرج در اتیکت پشت تابلو فرش دقت کنید تا صحت آن را بتوانید شناسایی کنید.

برای دانستن این اطلاعات نیاز نیست کارشناس ماهری باشید و با چند بار تجربه کردن و دیدن تابلو فرش می توانید به درشت یا ریز بودن گره ها را پی ببرید.

2- دقت کنید تابلو فرش کج نباشد، تابلو فرش هایی را که بدون قاب هستند را نگاه کنید و آن را تا بزنید و از دوطرف روی هم قرار دهید تا بتوانید بفهید کج نباشد ولی اگه تابلو فرشی را دارای قاب می باشد را انتخاب کردید سعی کنید با نگاه کردن به پشت تابلو متوجه شوید که کج نباشد.

 

جنس و کیفیت تابلو فرش ماشینی :

 به چله های تابلو فرش نگاه کنید تا بتوانید تشخیص دهید که که از نوع ابریشم است یا نخ.

با نگاه به تابلو فرش می توانید خامه های آن بهتر ببینید و بسنجید.

بهتر است بدانید که نخ ابریشم نسبت به دیگر نخ ها دارای درخشندگی بیشتری است و اگر درتابلو فرش بهکار رود باید این درخشندگی را بتوانید ببینید و تشخیص دهید ولی ممکن است در تابلو فرش  یا فرشی ، ابریشم استفاده شده باشد ولی درخشندگی ای که در مورد آن گفتیم ، نباشد.

 

تابلو فرش های برجسته :

 مسلما زیاد اتفاق افتاده که در جایی تابلوفرش برجسته ای را تماشا کردید که به صورت برجسته بوده و این سوال را در ذهن شما به وجود آورده که علت برجسته بودن این فرش چیست؟

لازم است بدانید که این برجستگی ها در زمان بافت فرش بوجود نیامده و این برجستگی ها را در زمان پرداخت تابلوفرش ها ، ایجاد می شود که خود این کار یک هنر محسوب می شود.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  شیوه های پرداخت گل فرش کاشان
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  شرایط بازگشت کالا در فروشگاه گلفرش کاشان
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه