خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

خرید گلیم ماشینی

خرید اینترنتی گلیم ماشینی

دستگاه های بافندگی قادر به تولید محصولات زیادی از نوع فرش می باشند که گلیم ماشینی یکی از انواع فرش ماشینی است که قبلا به صورت دستی و بامدت زمان زیادی تولید و بافت می شد ولی امروزه با استفاده از دستگاه های بافندگی و بدون دخالت مستقیم انسان ، در مدت زمان کوتاهی متراژ زیادی از گلیم بافت و تولید می شود، خرید گلیم ماشینی در کنار خرید فرش ، طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

 

در کنار فرش دستباف ، این گلیم فرش دستباف است که دارای ارزش زیادی می باشد و از لحاظ قیمت نیز در مقایسه با گلیم فرش ماشینی ارزش خیلی بیشتری دارد و دلیل پایین بودن ارزش و قیمت گلیم فرش ماشینی این است که در بافت گلیم فرش ماشینی از الیاف مصنوعی برای بافت و تولید استفاده میشود.

استفاده از نقوش هندسی و سنتی در بافت گلیم فرش از جمله خصوصیات بارز این نوع از فرش های ماشینی میباشد.

مدت زمان کمی بود که گلیم فرش را کم تر مورد استفاده قرار می دادند و چیزی نمانده بود به فراموشی سپرده شود که بافت گلیم با نقوش زیبا و طرح های جذاب استقبال زیادی دارد و در خارج و داخل ایران بیش تر برای دکوراسیون های امروزی مورد استفاده قرار می گیرد و طرفداران مختص خود را همچنان دارد.

 

گلیم ماشینی  :

همان طور که گفتیم گلیم فرش ماشینی توسط دستگاه های ماشینی بدون دخالت مستقیم انسان و از الیاف مصنوعی بافت و تولید می شود ولی گلیم فرش دستباف توسط دست انسان واز الیاف طبیعی بافته می شود.

گلیم فرش پرز ندارد و شکل بافت آن بدین صورت است نخ از دو جهت به صورت افقی و عمودی بافت می شود و از تنیده شدن این دو نخ در دل هم بافتی از فرش را شکل می دهند که به آن گلیم می گویند و تفاوتی که با فرش دارد این است نخ خاب یا پرز ندارد.

 فرش ماشینی از نخ خاب و تار و پود تشکیل شده و به خاطر بافته شدن نخ پرز به تار فرش و این که پود توانسته این نخ پرز را در دل نخ تار نگه دارد ، فرش دارای ضخامت می شود ولی شما در گلیم ماشینی، ضخامتی نمی بینید و این نخ های رنگی با اشکال و طرح های زیبا و متفاوت هستند که صورت نقوش سنتی و هندسی، زیبایی و جلوه ای خاص را به فرش گلیم بخشیده است.

 جنس نخ گلیم فرش دستباف از پشم حیوانات اهلی است ولی در گلیم ماشینی از نوع الیاف مصنوعی از جنس پلی استر و بی سی اف و گاهی هم اکرلیک بافته می شود.

گلیم به خاطر وزن کمی که دارد و جا به جایی آن آسان می باشد ، بیش تر به شکل دستی توسط عشایر بافته می شود؛ چون بیش تر در حال کوچ و سفر هستند و امکان استفاده های زیادی از گلیم به جز کف پوش و فرش برای عشایر وجود دارد.

از جمله وسایلی که توسط عشایر عزیز و از نوع جنس نخ استفاده شده در گلیم دستباف تهیه می شوند عبارتند از :

فرش ، چادرهای عشایری ، نمک دان و جل اسب

و امروزه کوسن مبل ، گلدان و مبل

 

قیمت گلیم ماشینی  :

به خاطر استقبال مردم از گلیم فرش ماشینی مانند فرش ماشینی ، این محصول تولید می شود که مورد نظر بسیاری از افراد قرار گرفته است. 

قیمت گلیم فرش ماشینی در مقایسه با گلیم فرش دستباف قیمت خیلی پایین تری دارد و به تبع ، کیفیت گلیم فرش دستباف خیلی بیشتر است و توان خرید آن برای هر خانواده ای ممکن است فراهم نباشد.

با تولید گلیم فرش ماشینی در طرح ها و نقوش بسیار زیبا و متنوع ، خانواده ها به راحتی می توانند با توجه به سلیقه و نقش و رنگ گلیم و با قیمت مناسب ، برای هر قسمت از منزل خود که بخواهند گلیم تهیه کنند و در انتخاب خود هیچگونه دغدغه ای نداشته باشند.

خیلی ها در جامعه به تولید محصولات بافته شده با دستگاه های ماشینی بافت انواع فرش معترضند و بر این باورند که این تولیدات در سطحی وسیع و با قیمت پایین می تواند به فرش های دستباف و محصولات بافتنی با استفاده از دست آسیب بزند و انتخاب خریداران از خرید فرش های دستباف ایرانی دور نگاه دارد ولی این طرز تفکر کاملا غلط می باشد چرا که تولید انواع مختلف از فرش های ماشینی سبب رشد صادرات و ارزآوری برای کشور می شود و مهم تر این که فرش دستباف نمی تواند مثل فرش ماشینی سبب جذب افراد به سوی خود شود.

در حال حاضر رتبه دوم در زمینه صادرات فرش های ماشینی درجه یک در دنیا به ایران تعلق دارد و تبعات بسیار بسیار مفیدی دارد از جمله:

از بازارهای خارجی و داخلی در زمینه تولید محصولات با کیفیت بیش تر استفاده می شود. باعث اشتغال زایی بیش تر و بالا رفتن سطح درآمد مردم جامعه می شود ، سبب به وجود آمدن برندهای بزرگ و معتبر در زمینه تولید انواع فرش های ماشینی می شود و کشور ایران را درعرصه بین المللی و جهانی ، در زمینه تولید انواع فرش های ماشینی به جهانیان معرفی می کند.

 

جنس گلیم فرش ماشینی  :

امروزه در شرکتهای تولیدی فرش ماشینی ، علاوه بر فرش ، گلیم ماشینی نیز تولید و بافت می شود که در بافت گلیم فرش ماشینی در مقایسه با فرش ماشینی ، از بی سی اف بیش تر از اکرلیک استفاده می شود ولی از اکریلیک هم در تولید گلیم فرش می توان استفاده کرد.

از گلیم فرش معمولا در جاهایی که رفت و آمد زیاد هست یا به اصطلاح پاخور زیادی دارد استفاده می شود مثل راهرو و پله ها و ورودی هتل ها و جاهای مرطوب.

گلیم فرش ماشینی به خاطر ویژگی خاص و جنس نخ استفاده شده در بافت آن ، مقاوت زیادی در برابر رطوبت دارد و سریع از رطوبت پاک می شود برای همین در آشپزخانه ها در منازل کاربرد زیادی دارد چون در آشپزخانه احتمال کثیف شدن فرش بسیار زیاد است و امکان ریخته شدن غذا و مواد چربی بر روی فرش زیاد است و باید از فرش با جنس نخی استفاده کرد که شستشوی آن آسان و سریع باشد و آلودگی و کثیفی را به خود نگه ندارد.

 

نقشه های گلیم ماشینی کاشان :

برای همه ما زیاد اتفاق افتاده است که کارهای هنری زیادی در اطراف خود در زندگی روزمره دیده ایم ولی نگاهی هنرمندانه بدان نداشته ایم و از پیشینه تاریخی و منطقی که در پشت آن قرار داشته آگاهی نداشته ایم و به همین دلیل از این کارهای هنری هم به راحتی نمیتوانیم بگذریم.

 هستند افراد زیادی که بسیار کنجکاو و اهل تحقیق و بررسی مسایل موجود در زندگی و در اطراف هستند و پیگیری می کنند تا پیشینه طرح و کارهای هنری را بیابند و علت زیبایی شگفت انگیز و جذاب این کارهای هنری را پیدا کنند.

 مسلما رازی در دل این نقش ها و نگاره های زیبا و هنری در گلیم فرش وجود دارد که تفاوتی آشکار را بین گلیم فرش و دیگر انواع فرش نمایان می کند و این راز را می توان این گونه بیان کرد که در ایجاد تصاویر و اشکال و فرم ها از خط و نقطه استفاده نمی شود. 

نقش آفرینی و زیبایی بیش تر در گلیم فرش به خاطر رنگ های موجود در آن می باشد که از ایجاد سطح های مختلف رنگی و از کنار هم چیده شدن و قرار گرفتن این رنگ ها شما اشکال هندسی و غیر هندسی بسیار زیبا و جذاب را در بافت گلیم فرش های ماشینی می توانید آشکارا بببینید.

 استفاده از رنگ ها در بافت گلیم فرش از قانونی ناشناخته پیروی می کند که هنوز در جوامع غربی و مدرن هنوز نتوانسته اند این قانون را شناسایی کنند و این کار را زمانی می شود عملیاتی و اجرایی کرد که پدید آورنده این کار به طبیعت اطراف خودش نگاهی ژرف داشته باشد.

امروزه بیشتر افراد برای فرار از زندگی های مجلل و استفاده از وسایل تجملاتی در دکوراسیون های داخلی ، به استفاده از گلیم های ساده و با رنگ های آرامش بخش روی آورده اند که از نقش و طرح های سنتی شبیه فرش های دستباف در بافت آن استفاده شده باشد.

شما می توانید انواع گلیم های ماشینی را به راحتی از سایت گلفرش کاشان انتخاب کرده و خرید کنید و به صورت رایگان درب منزل تحویل بگیرید.

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  حمل و نقل در گل فرش کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  قوانین و مقررات خرید از گل فرش کاشان
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه