خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

دستگاه های بافندگی فرش ماشینی

انواع دستگاه های فرش ماشینی

جدیدترین دستگاه های شرکت وندویل بلژیک و شونهر آلمان برای فرش های ماشینی در ایران مورد استفاده قرار می گیرند که این دو شرکت در واقع جزء بهترین شرکت های تولیدکننده ماشین آلات و قطعات یدکی ماشین آلات بافندگی در جهان هستند.

 

دستگاه های بافندگی شونهر آلمان از مرغوبیت بالایی برخوردارند و فرش های تولید و بافت شده با این دستگاه زیبایی منحصر به فردی دارد که بیش تر خریداران فرش ماشینی برای خرید فرش ، به سراغ محصولات تولیدی این دستگاه بافندگی می روند.

دو کشور بلژیک و آلمان ، با در دست داشتن دو برند معتبر وندویل و شونهر، دو کشور بزرگ و اصلی در تولید دستگاه ها و ماشین آلات تولید فرش ماشینی در جهان می باشند.

در ایران ماشین آلاتی که برای بافت و تولید فرش های ماشینی به کار می روند از این دسته اند که فرش های ماشینی درجه یک ، محصول این دستگاه ها می باشند.

امروزه تولیدکنندگان ایرانی با خرید این نوع از دستگاه ها ی تولید فرش ماشینی و واردکردن آن به ایران ، تکنولوژی روز دنیا ، در تولید این نوع از محصول را نیز وارد ایران کرده اند و سعی و تلاش می کنند تا بتوانند بهترین فرش ماشینی را تولید کنند.

نکته ای جالب این است که ایرانیان درتولید فرش های ماشینی از دستگاه های جدید 1200 شانه استفاده می کنند که هیچ یک از کشورهای دنیا از این دستگاه استفاده نمی کنند حتی کشور تولید کننده دستگاههای 1200 شانه یعنی بلژیک از دستگاه با تکنولوژی بالا و پیشرفته خود نیز به اندازه ایرانیان از این دستگاه استفاده نمی کند.

 

تولید فرش ماشینی :

با این که در زمینه تولید دستگاه های بافندگی تنها دو کشور و شرکت تولید کننده وجود دارند ولی بیش تر دستگاههای تولید فرش ماشینی در کشورهای مصر و چین و ترکیه و ایران مورد استفاده قرار می گیرد.

تنها کشور ترکیه اقدام به ساخت دستگاه تولید فرش ماشینی کرد که در این راستا موفقیتی برایش حاصل نشد و این پروژه ناتمام ماند.

البته ایرانیان در زمینه تولید ژاکاردهای الکترونیکی و تولید قطعات بافندگی پیشگام بوده ولی هنوز تا ساخت یک دستگاه تولید فرش ماشینی فاصله بسیاری دارد.

در ایران شرکت های بسیاری با هدف تولید و طراحی قطعات و ماشین آلات بافندگی صنعتی مدرن تاسیس شدند و با استفاده از طراحان حرفه ای و کارشناسان با تجربه در قسمت تولید قطعات توانسته اند در راستای خودکفایی کشور در این صنعت گام بردارند.

البته در نمایشگاه ایتمای مونیخ در سال 2007 میلادی ، چند شرکت بزرگ تولید ماشین های فرش ماشینی ، از کشورهای ایتالیا ، فرانسه و چین قصد داشتن در این صنعت وارد شوند.

با واردات دستگاه های پیشرفته 1000 شانه و 1200 شانه مخصوص تولید فرش ماشینی به ایران، حجم بسیار زیادی ارز از کشورمان خارج می شود که برای زنده نگه داشتن صنعت تولید فرش ماشینی در ایران و پیشرفت در آن مجبور به تحول و نوسازی در این صنعت هستیم.

تنها ایرانیان هستند که برای خرید فرش های با تعداد شانه و تراکم بالا تمایل دارند و کشورهایی چون مصر و عربستان و ترکیه کماکان تمرکزشان روی خرید فرش های با شانه و تراکم پایین می باشد.

با توجه به حجم سفارشات از سوی ایرانیان برای ساخت دستگاه های به روز و با شانه و تراکم بالا و پیشرفته ، صنعت نساجی کشور نیز حرکتی روبه رشد خواهد داشت و از نظر فنی ، نساجی ایران به اوج می رود و در همان مرتبه می ماند و در آن جا است که برای کشورمان سودآوری به همراه می آورد و برای صنعت تولید فرش ماشینی کشورمان نیز اتفاق مهم و مثبتی است.


 صنعت فرش ماشینی ایران :

در حال حاضر ایرانیان ، صنعت تولید فرش ماشینی را بومی کرده اند و با توجه به گرایش ایرانیان به استفاده از فرش هایی با شانه و تراکم بالا و ریز بافت و با طرح و نقشه های زیبا و نگاره های جذاب ، شرکت های تولیدکننده دستگاه های بافندگی را بر آن داشته است تا دستگاه های مورد نیاز برای تولید فرش های ماشینی متناسب با سلیقه ایرانیان را طراحی و تولید نمایند به نحوی که ما به آنها می گوییم برایمان چه دستگاهی بسازند که این رویدادی بسیار خوشایند برای ایرانیان در عرصه تولید فرش ماشینی می باشد.

تنها تبعات منفی این قضیه خروج ارز از کشور ایران و استهلاک ماشین آلات است.

در سال 1880 میلادی در کشور بلژیک شرکتی بنام van de Wiele یا وندویل تاسیس شد.

این شرکت بلژیکی در راستای تولید خط تولید انواع تولیدات نساجی و ماشین آلات بافندگی فرش ماشینی فعالیت میکند.

اسم شرکت تولید دستگاه های بافندگی فرش ماشینی ، وندویل با توجه به استفاده بیش تر تولیدکنندگان ایرانی از دستگاه های تولیدی این شرکت ، در کشور ایران بسیار شناخته شده است.

شرکت وندویل بلژیک با هدف تولید فرش های ماشینی با ظرافت و کیفیت بالا و شبیه به فرش های دستباف ایرانی یا همان دستباف گونه  hand look ، دستگاه بافندگی HCPX2 را طراحی و تولید کرد.

از شرکت های بزرگ تولید کننده فرش ماشینی در ایران که از دستگاه های شرکت وندویل برای تولید محصولات با کیفیت خود استفاده می برد ، می توان شرکت بزرگ و معتبر نگین مشهد هلال در شهرستان آران و بیدگل را نام برد.

 از طرف دیگر ، شرکت بزرگ تولید کننده دستگاه های بافندگی شونهر آلمان ، سهم بازار خود در ایران را گسترش داده و در طی 10سال گذشته توانسته سهم قابل توجهی از بازار ایران را در زمینه تولید دستگاه های بافندگی فرش ماشینی به خود اختصاص دهد.


دستگاه های بافندگی فرش ماشینی : 

بیش تر تولیدکنندگان فرش ماشینی در داخل ایران ، بر این باورند که محصولاتی که با دستگاه تولید شونهر آلمان بافت می شوند ، از لحاظ کیفیت و تنوع بافت ، طرح و نقشه های زمینه ، اتوماسیون و سرعت بالای تولید فرش به نسبت دستگاه های مشابه از برتری محسوسی برخوردارند و توانسته است با توجه به نیاز بازار ، در رشد و ارتقای کیفی محصولات خود گام موثری بردارد و در این راستا سرآمد باشد.

ایرانیان با دستگاه پیشرفته XHDC500Alpha شونهر آلمان ، فرش های ماشینی 1200 شانه با تراکم 3600 و یکی از زیباترین و نفیس ترین فرش های ماشینی را برای مشتریان عزیز ، تولید و عرضه می کنند.

دیگر دستگاه های تولیدی شرکت شونهر آلمان:

آلفا300 ، آلفا320 ، آلفا360 و آلفا400

 

دستگاههای دیگر بافندگی فرش ماشینی:

دستگاه ADR ، یکی دیگر از دستگاههای بافندگی است که با عرض 4متر که بیشتر برای بافت فریز فرش یا گلیم فرش به کار می رود و فرش با تراکم بالا را نمی توان با این دستگاه تولید نمود چون ضعیف است.

HCP1 برای تولید فرش های 700 شانه _ 8 رنگ و HCP2 برای تولید فرش های 700 شانه _ 10 رنگ و CRX1 و CRX2 و CRT و... از لحاظ کیفیت بافت اصلا به هم شبیه نیستند.

 

دستگاههای HCP :

برای تولید و بافت فرش های دستباف گونه میباشد.

 

دستگاههای CRX :

برای تولد فرش های 1500 شانه و کریستال میباشد.

 

دستگاههای UCL وندویل :

دستگاه 400 شانه برای تولید گلیم فرش

دستگاه 280 شانه برای تولید فرش شگی

دستگاه 500 شانه برای تولید فرش شنل

دستگاه CTM :

برای تولید فرش شنل ( فرش های مدرن برجسته )

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  درباره گلفرش کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  شرایط بازگشت کالا در فروشگاه گلفرش کاشان
•  حمل و نقل در گل فرش کاشان
•  شیوه های پرداخت گل فرش کاشان
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه