خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

فرش ماشینی محیط بیرون

خرید فرش برای محیط بیرون

خرید فرش برای محیط بیرون

با گرم شدن هوا و رسیدن فصل تابستان، همه ی ما از روزهای طولانی و دمای گرم تر هوا استفاده می کنیم تا ناهار و اوقات فراغت خود را در محیط بیرون از خانه مانند پانسیون ، تراس ، حیاط و یا باغ سپری کنیم. از آن جا که ساعات بیشتری از وقت خود را در محیط بیرون از خانه سپری می کنیم طبیعی است که بخواهیم به دیزاین و طراحی این محیط بیرونی مانند یک اتاق نشیمن اضافی نگاه کنیم.

یکی از سریع ترین راه ها برای اضافه کردن رنگ، استایل و کمی از آسایش داخل خانه به محیط بیرون خرید فرش ماشینی مخصوص محیط باز است. همانطور که در طراحی داخلی منزل اتفاق می افتد، یک فرش ماشینی مناسب می تواند مجموعه ای از مبلمان، صنلی، میز و سایبان فضای باز و خارجی را به هم وصل کند.

فرش محیط بیرون باید در برابر انواع مختلف شرایط طبیعی فضای آزاد مقاومت کند. به لطف پیشرفت تکنولوژی و دانش در تولید فرش های ماشینی ، اکنون فرش های فضای باز از دوام و طراحی متنوعی برخوردار هستند و فقط باید بدانید که چه ویژگی هایی از فرش ماشینی انتظار دارید. هنگام خرید فرش ماشینی بیرون این ملاحضات و نکات اصلی که در ادامه مقاله گفته می شود را در نظر داشته باشید تا به محدود کردن انتخاب شما کمک کند.

 

جنس فرش ماشینی محیط باز :

هنگام خرید فرش فضای بیرون مشاهده خواهید کرد که فرش ها به دو دسته طبقه بندی می شوند: الیاف مصنوعی و الیاف طبیعی

فرش های الیاف مصنوعی به دلیل تنوع بالا در ترکیب رنگی، دوام و مقاومت در برابر کپک و همچنین مقرون به صرفه بودن برای محیط باز مناسب تر هستند. اکثر فرش های بیرونی از پلی پروپیلن در فرآیند بافت آن ها استفاده می شود، اما انواع فرش ماشینی با الیاف نایلون، پلی استر و اکریلیک نیز موجود موجود است که هر کدام دارای مجموعه ای از جوانب مثبت و منفی هستند.

1- پلی پروپیلن الیاف رنگ شده با محلول اکسترود شده است که هیچ مایع و لکه ای را جذب نمی کند.بسیاری از فرش های فضای باز از الیاف 100% پلی پرو پیلن ساخته می شود. برخی از فواید فرش پلی پروپیلن شامل مقاومت در برابر لکه و انواع کپک های محیط بیرون می باشد. شما می توانید انواع گلیم و گبه پلی پروپیلن ، مناسب برای محیط باز را از فروشگاه گلفرش کاشلن تهیه نمایید.

 

2- پلی استر تعدادی از خصوصیات مثبت از جمله رنگ آمیزی واضح را دارد که در برابر تغییر رنگ و لکه ها مقاوم است. فرش های پلی استر از نرمی و لطافت بالایی برخوردار هستند و ار آن ها به عنوان ابریشم مصنوعی در صنعت فرش نام برده می شود. با این حال فرش های پلی استر در برابر لکه های پایه مشتقات نفتی آسیب پذیر هستند. شما می توانید انواع وینتیج پلی استر، سازگار با فضای باز را از فروشگاه اینترنتی گلفرش خرید کنید.

 

3- اکریلیک از نظر ظاهری شبیه به الیاف طبیعی است و از ویژگی های برجسته آن سطح نرم و لطیف فرش های بافته شده با آن می باشد که احساس خوشایند و خاصی در زیر پا به بوجود می آورد. فرش اکریلیک رطوبت را به راحتی به خود جذب کرده و پخش می کند و این باعث می شود در برابر کپک قارچی و گیاهی مقاوم باشد. همچنین فرش های بافته شده از اکریلیک از دوام و ماندگاری بالایی در برابر عوامل محیطی و بیرونی برخوردار هستند.

 

فرش های بامبو ، سیزال ، کنف و جوت از الیاف طبیعی ساخته شده اند و ذاتاٌ به عنوان مواد سازگار با محیط زیست هستند. فرش های الیاف طبیعی دارای دوام و لطافت بالایی هستند و احساس لوکس و مجلل بودن را تداعی می کنند و اغلب برای فضای داخلی استفاده می شوند.

 

انتخاب نوع بافت فرش محیط بیرون :

فرش های محیط داخل و خارج منزل در طیف گسترده ای از نوع بافت ارائه می شوند، بنابراین خوب است که قبل از شروع خرید فرش اصطلاحات آن را بشناسید. سه نوع بافت وجود دارد که اغلب آن ها را خواهید دید: بافت ماشینی پرزدار(خاب) ، بافت ماشینی بدون پرز(خاب) ، دستبافت

 

1-فرش های دستبافت که دارای پرز(خاب) کوتاهی هستند و به دلیل داشتن مواد با کیفیت بالا و زمان طولانی برای بافت آن ها گرانترین گزینه هستند این فرش ها دارای دوام و ماندگاری طولانی و جزء محصولات لوکس و گران قیمت می باشند.

 

2-فرش های ماشینی پرزدار با سرعت بیشتری به وسیله ماشین آلات نساجی بافت می شوند و از لحاظ اقتصادی و زمان به صرفه تر هستند همچنین فرش های ماشینی از تنوع و رنگی و نقشه بسیار بیشتری برخوردار هستند.

 

3- فرش های ماشینی تخت یا بدون پرز(خاب) این فرش ها خاب ندارند مانند گلیم ها ، آن ها به صورت لوپ بافته می شوند و دارای وزن سبکی می باشند و جنس آن ها اکثرا پلی پروپیلن می باشد.

 

شما می توانید سوالات و مشکلات خود ، درباره فرش های ماشینی رادر قسمت نظرات همین پست بگذارید ، کارشناسان ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهند داد.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  درباره گلفرش کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  حمل و نقل در گل فرش کاشان
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه