خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

انواع فرش ماشینی کاشان

قیمت و انواع فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی کاشان 

یکی از اقلام جدا نشدنی منازل اکثر ما ایرانی ها فرش ماشینی کاشان می باشد. با توجه به قیمت فرش ماشینی نسبت به فرش دستبافت ، فرش ماشینی مناسب تر می باشد. انتخاب یک فرش ماشینی خوب که هم از لحاظ کیفیت و مقاومت طولانی و از همه مهم تر قیمت مطلوب خریدار را داشته باشد، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد به خصوص که فرش ماشینی از کالاهایی است که نمی توان از روی ظاهر و جلوه به کیفیت و دوام آن پی برد.

تمام فرش هایی که در بازار و نمایشگاه ها موجود می باشد از رنگ، جلا، زیبایی، لطافت و بسیار نرم و خوش حالت می باشد ولی باید به این نکته پی برد که شاید بعد از چند ماه استحکام و لطافت خود را از دست بدهد و پس از اولین شست وشو به یک فرش نامرغوب و بدون کیفیت و رنگ و لعاب خواهید داشت و مشکلاتی از قبیل چسبسدن نخ، مو، پرز و .... که برای نظافت به مشکل خواهید خورد.

 

قیمت فرش های ماشینی :

قیمت فرش های ماشینی به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آن ها کیفیت فرش ، تراکم فرش و شانه فرش می باشند .

برای آن که بدانیم مرغوبیت فرش در سطح بالایی می باشد یا نه بهترین راه آن است جنس الیاف فرش مورد برسی قرار گیرد.

در مورد تراکم وشانه فرش های ماشینی نیز می توان گفت که هرچه تراکم و شانه فرش های ماشینی بیشتر بیشتر می شود فرش های ماشینی ارزش بالا تری پیدا می کنند.

 

فرش های ماشینی از لحاظ برند بودن چه اهمیتی دارند:

افراد غیر کار شناس با مشاهده ظاهری و لمس کردن فرش های ماشینی قادر به تشخیص کیفیت و مرغوبیت فرش های ماشینی نیستند وبا توجه به آن که در زمان خرید مشاهده میکنیم که فروشنده های فرش های ماشینی با تعریف و تمجید از فرش های خود محصول خود را با کیفیت و مرغوب و به طوری اغراق آمیز بهترین فرش موجود در بازار می دانند نمی توان به حرف و گفته آن ها اعتماد کرده و بهتر آن است که از طریق پرس وجو و تحقیقات به شناخت از مرغوبیت و کیفیت فرش های ماشینی دست پیدا کنیم و با کسانی که تجربه خرید موفق در زمینه فرش های ماشینی را داشته اند مشورت بگیریم .

لازم بذکر است هر روزه در رسانه های دیداری و شنیداری شاهد تبلیغات فراوان در مورد کالاهای گوناگون هستیم و نباید فریب این تبلیغات زیاد را بخوریم و هر محصولی که تبلیغات زیادی دارد نشان از مرغوبیت و کیفیت بالای آن محصول نیست.

 

صنعت فرش ماشینی در ایران :

حدودا ایران 50 سال است که در ضمینه تولید فرش ماشینی دست و پنجه نرم می کند و اولین کارخانه بافندگی توسط مدیران شرکت مخمل ابریشم کاشان  تاسیس شد که از الیاف های مصنوعی نسبتا براق ،و کمی سبک  در تولید فرش ماشینی استفاده می کرد  واز این رو می توان به  فرش های راوند نیز اشاره کرد که تولیدات این فرش بسیار پر باز خورد بوده است . پس از آن فرش های راوند و چندی از تولید کنندگان انگشت شماربا مجهز کردن ماشین آلات خود توانستند به سرعت بازار فرش ماشینی را تسخیر کنند. پس از 320شانه ماشین الات با تراکم بالاتر وارد ایران گردید. که350،440،500،700،1000،1200،و1500شانه وارد شهرک های بافندگی نیز شد  و به دنبال درخواست های مردم و مشتریان بنا به کیفیت فرش ها با شانه های بالاتر و کیفیت بهتر از لحاظ ماندگاری و استفاده از نخ های آکرلیک فرش هایی بی عیب و نقص نیز تولید شدند و از دستگاه های با تراکم کم تر صرف بافت کناره و سجاده بافی می شود.

ضمنا با بالا رفتن شانه ها به دلیل تراکم زیاد و ریز بافت شدن فرش قیمت آنها افزایش پیدا می کند. بهترین فرش ماشینی برای هر خانه نسبت به نیاز آن خانه می باشد، اما هر فرش باتراکم بالابرای تمام مکان ها مناسب نیستند باید بر اساس نیاز انتخاب گردد. گرانترین فرش های بازار هم اکنون فرش های 1500شانه می باشند که دارای ضخامت کم و جهت مبل نشینی و محل های کم رفت و آمد مناسب هست و برای زیبایی فراوان و خوش نقش و نگار بودن استفاده می شود . فرش های 1200 شانه نیز به دلیل خاب کم پیشنهاد می شود برای جاهایی که نشست و برخاست بر روی مبلمان انجام می شود، توصیه می گردد، لذا استفاده از فرش های 1500 و 1200 بیشتر در سالن های پذیرایی توصیه می گردد.

فرش های ماشینی 1000شانه دارای تراکم و ظرافت بسیار مناسبی است که از نظر خاب از فرش های تراکم بالاتر یعنی 1200و1500شانه نیز از لطافت بیشتری برخوردار است که برای محیط هایی مثل سالن پزیرایی و که شامل منازل مبل نشین و غیر مبل نشین ها کاربرد دارد و رضایت استفاده کننده را جلب می کند .

و اما فرش 700شانه که تمامی فرش نشینان و مبل نشینان و کسانی که قیمت برایشان اهمیت دارد عمومی و بیشترین مخاطب را دارد  لذا در انتخاب فرش 700شانه  به دلیل تنوع زیاد ماشین آلات بافندگی و ماشین الات ارتقاء یافته از 500شانه به 700 یا 700شانه فابریک شرکت سازنده  دقت بسیاری باید کرد همانا گفتنی است که این بحث در فرش های 500شانه هم نیز صدق می کند.

 

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه گل فرش کاشان
•  قوانین و مقررات خرید از گل فرش کاشان
•  شرایط بازگشت کالا در فروشگاه گلفرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه