خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

مهم ترین نکات جهت خرید فرش ماشینی

انتخاب بهترین فرش ماشینی کاشان

باگذشت زمان و پیشرفته شدن دستگاه های بافندگی و اضافه شدن کامپیوتر به ماشین ها توانایی بافت نقشه ها با تنوع زیاد بیشتر شد مثلا در اوایل نمونه نقشه ها کاغذی بوده و برای جابه جایی نقشه حتی سایز از 9متری به 12متری 8الی 10 روز طول می کشید و هر نقشه مخصوص یک دستگاه بافندگی اما الان ادیتور(طراح نقشه فرش )با طراحی فرش و فقط با یک دیسکت یا فلش می تواند در یک روز با اتمام فرش در حال بافت نقشه بعدی را به بافت برساند و سفارشات مشتری سریع تر به دستشان می رسد ویا در منازل حتی امکان این که در پزیرایی فرش 1200شانه در راهرو 1000شانه در آشپزخانه 700شانه و در اتاق خواب 500شانه از یک طرح و نقش استفاده نمایند در سایز های متنوع و حتی سفارشی غیر استاندارد.

از این روش می توان جهت کارایی هر قسمت و صرفه جویی در بوجه اقدام نمود و هزینه کمتری متقبل شد.

 

فرش ماشینی سایز استاندارد و غیر استاندارد :

سایز فرش ها عمدتا در متراژ 4*3 ، 5/3*5/2 ، 3*2 ، 5/1*25/2 و رول های عرض 1متر در طول های 1،2،3و 4متر می باشند طبق سفارشات مشتری و اکثر طرح های پر فروش از پیش جهت تحویل سریع تر سفارشات بافت می شود اما بعضی از خانواده ها باتوجه به سلیقه و کارایی طرح انتخابی خود را در سایز های منزل خود مثلا 5*3 که طول بیشتری نسبت به 4*3 دارد که به  15متر مربع سایز می شود اما به این نکته باید توجه کرد که تولید فرش ماشینی  به صورت جفت می باشد به صورت عامیانه خاب رو خاب زیر نام دارد بافته می شود و حتما سفارش به صورت زوج باشد به گونه ای که اگر متراژ پوششی شما 27متر مربع باشد در طول 9متر و عرض 3متر شما می توانید 2 تخته فرش در ابعاد 5/4*3که هرتخته 13.5متر مربع می شود سفارش بدهید که متقابلا هزینه ناچیزی بابت طراحی پرداخت خواهید نمود در عوض از چند تیکه بودن فرش و نمای کفپوش خود جلو گیری کرده اید.

 

چه الیافی بهترین کیفیت را برای فرش ماشینی دارند؟

یکی از مهم ترین نکاتی که جهت خرید فرش ماشینی باید دقت کرد، شناخت و آشنا بودن با الیاف استفاده شده فرش های ماشینی موجود می باشد، اما اگر بخواهیم به صورت دقیق و جزیی در مورد انواع الیاف و نخ توضیح بدهیم احتیاج به کلاس های طولانی و حضوری می باشد تا با نمونه های اصلی الیاف و نخ ها آشنا شویم. اما به صورت معمول برای شاخت جزئی که در حد اطلاعات سطحی می باشد می توانیم اشاره کنیم به  این که نخ های کاربردی در فرش های ماشینی از سه نخ پرز(خاب)، نخ تار به صورت عمودی در طول فرش و نخ پود که به صورت افقی در کلیه فرش ها به کار می روند که در فرش ماشینی نخ خاب اهمیت بیشتری دارد و از پشم ،آکرلیک، پلی استر، پلی پروپلین ، بی سی اف و آخرین و بروز ترین آن ها که در مورد فرش های فانتزی به کار می روند مودال می باشد و پرز یا خاب فرش که در رنگ خام تولید و پس از رنگرزی مورد بافت قرار می گیرد و شما برای خرید فرش ماشینی با مشاهده تراکم ، لطافت و کیفیت اطمینان جهت خرید حاصل می شود.

نخ های خاب با گره به تار فرش و سپس با کوبیده شدن با نخ پود که ازجنس جوت می باشد بافت می شود، و اما بافت فرش از لحاظ ترکیب یا خالص نخ ها جهت بافت که 100%آکرلیک خالص بهترین کیفیت نخ را تشکیل می دهد ، ترکیب نخ آکرلیک و بی سی اف که در بعضی موارد جهت قیمت تمام شده کمتر می باشد و در پلی استر که همان ابریشم مصنوعی یا پ پ قرار می گیرد .

 

نخ تار فرش های ماشینی

این نخ ها دو نقش را در تشکیل فرش ها ایفا می کنند اول این که هر چه از الیاف مرغوب تری تشکیل شده باشد، مقاومت فرش را بالاتر می برد مثلا 100%پنبه اما اکثرا از ترکیب دو نخ پنبه و پلی استر ریسیده می شود که در فرش های آکرلیک مورد استفاده قرار می گیرد ولی متاسفانه برخی از الیاف پلی پروپلین استفاده می کنند که موجب پایین آمدن قیمت تمام شده فرش می شود و مورد بعدی زیبایی پشت فرش امروزه نخ های تار را هم رنگ کرده تا ترکیب جدیدی به رخ فرش بیافزاید/

 

تفاوت فرش های ماشینی آکرلیک با دیگر فرش های ماشینی :

بین تمام فرش های ماشینی مثل پلی استر (بی سی اف) از بابت ماندگاری و عمر زیاد، فرش آکرلیک بین تمام فرش ها از اعتبار و طول مصرف بالاتری و مدت زمان بیشتری عمر می کنند .

فرش های اکرلیک از بابت مواد مصرف شده غنی تر مدت ها عمر می کنند حتی 100سال و در بد ترین حالت نگه داری حداقل 10سال اما در فرش های درصد دار از بابت استفاده مواده اولیه مواد نامرغوب از عمر کوتاه ولطافت کمتری برخوردار می باشد .

  بدین منظور فرش های آکرلیک نسبت به پلی استر پس از شست وشو، پاخوردن و هر عمل فیزیکی ،آکریلیک ها بازخورد ناچیزی دارد و تغییر محسوب نمی شود. اما در دیگر فرش های بافندگی این موارد به طور قابل توجهی نمایان است. به صورتی که پس از مدتی خواهید دید که از عرض یا طول فرش با کج شدگی فرش مواجه شده اید.

فرش های آکریلیک پس از شست و شو و در معرض نور آفتاب هیچ عکس العملی نشان نداده  و دچار مشکل نمی شوند اما در مورد نخ های نا خالص یا پلی استر این قضیه صدق نمی کند و سریعا با تغیرات اساسی مواجه خواهید شد.

نخ آکریلیک از مقاومت خوبی برخوردار است که بر اثر حرارت و گرما نیز از خود مقاومت بالایی نشان می دهد. مثل برخی از جنس لباس ها که قابلیت نسوز بودن و یا دارای مقاومت بالا می باشند اما نخ های پلی استر و بی سی اف در مقابل حرارت و گرما سریعا تغییر کرده و تغیرات آن غیر قابل جبران است در حد فرورفتگی و حتی ایجاد شیار می شود. لذا فرش های آکریلیک اصلا قابل مقایسه با پلی استر و بی سی اف نمی باشند.

 

چه فرش هایی پرز می دهند؟

مواد اولیه تمامی نخ های فرش ماشینی از مواد نفتی می باشند و قابلیت پرز دهی را دارند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و صنعت ریسندگی نخ های آکرلیک را هیت ست کرده (بخار شو)با این کار می توان از آبرفتگی نخ جلو گیری کرد و باعث مقاومت بالای فرش می شود و از پرز دهی آن جلو گیری و پس از یک یا دوهفته استفاده از فرش شما هیچ گونه پرزی مشاهده نخاهید کرد نکته بسیار مهم این است که در حین خرید فرش از فروشنده بابت هیت ست بودن نخ آحتما اطمینان حاصل فرمایید .

متقابلا به این نکته توجه داشته باشید که تمام پیشنهادات و توصیه های ما برای خرید فرش با نخ آکرلیک بر این است نخ های آکرلیک هم مانند دیگر محصولات دارای درجه کیفیت مختلفی می باشد و سعی کنید از آن جمله فرش ها یی تهیه کنید که دارای طول عمر و سطح بالایی برخوردار باشند. یکی از موارد تشخیص نخ با کیفیت از نامرغوب این است فرش با نخ نامرغوب پرز دهی بیشتری نیز دارند و طی گذشت زمان با کوبیدگی فرش مواجه خاهید شد و نکته بسیار مهم تر قیمت فرش است که به کیفیت فرش تاثیردارد.

 

از چه برند هایی برای فرش ماشینی خرید کنیم ؟

از موارد بالا برای آشنایی بیشتر از فرش ماشینی مطلع شدید اما حال این که از کجا و چه مارکی خرید کنیم بهتر است و چه خصوصیاتی نیز باید داشته باشند ؟

معمولا شرکت های بزرک که حتما دارای اهداف و برنامه های بلند مدت هستند از به روز ترین ماشین آلات جهت بافت و نیز بسته بندی ها،علامت استاندارد که باشماره سریال خود اداره استاندارد می باشد.

.

بهترین مارک فرش ماشینی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

مطالب بالا در مورد انتخاب بهترین فرش ماشینی را مطالعه کردید، اما شاید برایتان سوال باشید بهترین مارک فرش ماشینی در ایران چه ویژگی هایی داشته باشد؟

از مواردی که بسیار مهم برای شرکت های تولید کننده فرش های ماشینی هستند استفاده از دستگاه ها و ماشین آلات جدید و به روز می باشد و به طور معمول دستگاه هایی که مدل و سال ساخت آنها مثلا 2019 باشد تا به این که 1990 میلادی قطعا تاثیر خواهد داشت .

مواد اولیه یکی از عوامل اصلی جهت خرید فرش می باشد که حتما شرکت های بزرگ هیچ وقت برای سود خود دست به مواد اولیه نامرغوب نمی برند و پس از تولید نیز بسته بندی کالا که برای زیبایی و جلوگیری از آسیب به کالامی باشد همچنین آهار و تکمیل فرش و نهایتا قیمت مناسب ویژگی های یک فرش منتخب را دارد.

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  خدمات پس از فروش گل فرش کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه گل فرش کاشان
•  شماره حسابهای گل فرش کاشان
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه