خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

پاک کردن لکه از روی فرش ماشینی

از بین بردن لکه های فرش ماشینی

لکه زدایی از فرش ماشینی :

همین طور که می دانید فرش ماشینی یکی از اجزای اصلی منازل می باشد و نگه داری از آن برای ما یک امری ضروری است در حالی که اگر برای شما مهمانی برسد تلاش شما برای پنهان کردن لکه فرش بیشتر از پذیرایی از میهمان خواهد بود که شاید چیدمان منزل خود را تغییر دهید تا آن لکه فرش معلوم نباشد.

پس هنگاهی که لکه ای بر روی فرش های ماشینی خود مشاهده کردید جهت پاک نمودن آن هرچه سریع تر اقدام کنید تا لکه تاثیری به فرش منزل شما نرساند .

 

هدف ما از نوشتن این مقاله سهولت در لکه زدایی فرش در چند مورد از لکه هایی که اکثر مواقع رخ می دهد تا شما آسوده خاطربه نظافت فرش زیباتون بپردازید.

ما بر روی نخ های موجود قبل از بافت طی آزمایشاتی که انجام داده ایم معلوماتمان را در اختیارتان می گذاریم تا با آرامش کامل از فرش خود استفاده نمایید. در برخی از منازل پس از تهیه فرش ماشینی جدید روی آن را با روفرشی می پوشانند تا کثیف نشود در صورتی که شما هدفتان از این خرید این است که خانواده شما با خوشحالی و آرامش استفاده کنند تا به این که با استرس کثیف شدن آن مواجه شوند .

قبل از هر چیز در هر زمانی که فرش ماشینی شما حتی اگر خیس هم شد شرایطی را محیا کنید که هرچه سریعتر خشک شود تا موجب کپک و پوسیدگی فرش نشود که با کاهش عمر فرش رو به رو خواهید شد. شمامی توانید با خشک کردن سطح فرش و قرار دادن شی زیر محل مرطوب فرش را سریع تر خشک کرده و از پوسیدگی آن جلو گیری کنید.   

 

انواع لکه ها و روش های لکه زدایی فرش ماشینی :

 

لکه چای و قهوه بر روی فرش

چای یا قهوه را بلافاصله با قاشق از طرف خاب فرش که بیشترین جمع آوری راداشته باشید و مایع کمتری به فرش نفوذ کند انجام دهید سپس با کف زیاد که جذب رنگ بیشتری داشته باشد تمیز نمایید و در آخربا آب و پارچه نخی  و در صورت موجود پنبه آنرا تمیز نمایید و حتما زیر فرش را هم شیعی قرار دهید تا رفت و آمد هوا بیشتر شود بدینوسیله از پوسیدگی فرش هم جلو گیری کرده اید.

 

لکه شربت و نوشابه بر روی فرش

از این قبیل نوشیدنی های شیرین را نیز پس از جمع آوری مایع اولیه با استفاده از پارچه تمیز نمیایید تا چسبندگی آن از بین برود و سپس با کف و دسمال مجددا شستشو دهید و اگر سایه ای مشاهده کردید  با سرکه سیب ویا سرکه سفید ودستمال کشی نمایید و آبکشی نموده و در پایان مرحله خشک کردن فرش را نیز انجام دهید.

 

شمع ، پارافین و خمیر های عروسک سازی بر روی فرش

در ابتدا با مقداری یخ از مایع که جاری میباشد ماساژدهید تا جامد شود و به نقطه های بیشتری انتقال پیدانکند سپس با کاردک ،چاقو ویا هر شیعی که راحت تر هستید لکه را به آرامی برداشته و میتوانید بااستفاده از استون (لاکپاکن) چربی و رنگ آن را امحا کرده و سپس با کف و دستمال تمیز نمایید و در آخر آبکشی و فرش را خشک نمایید .

 

قیر و روغن های ماشین آلات بر روی فرش

اصل لکه را تا حد امکان با کاردت جمع کرده به صورتی که سطح بیشتری را به قیر و روغن آغشته نکند سپس با روزنامه ویا کاغذ کاهی روی آن سطحی که روغنی شده در فرش را بپوشانید و با اتوحرارت کم که قیر و روغن جذبکاغذ شده و کاغذ را دو الی سه بار عوض کنید تا اثر لکه کمتر شود تاحد امکان و برای حلال دیگر میتوانید از الکل سفید استفاده کنید و در آخر شست وشو با کف صابون یاشامپو فرش اثر بوی قیر و روغن را از روی فرش حذف کنید و با آب و پارچه سفید فرش خود را بهحالت اولیه نیز برگردانید و باز هم اسرار میکنم بلافاصله از ایجاد لکه جهت تمیز نمودن آن اقدام نمایید و خواهش بعدی این که بگذارید تا فرش هر چه سریع تر خشک نمایید .

 

 خشک کردن فرش ماشینی

شما میتواند جهت تسریع در خشک کردن فرش منزل خود در ابعاد بزرگ مثل 4*3 و فرش هایی کهجابجایی دشواری دارند و یا اجسام سنگین روی آنها قرار دارند که برای نقل و انتقال دشوار میباشند شما میتوانید درابتدا ازسشوار استفاده کنید منطقه که مرطوب شده است را با سشوار تا حد امکان خشک نمایید از هر دو طرف فرش تا ضریب رطوبت فرش کمتر شود در مرحله بعد شما میتوانید با قرار دادنشیعی زیر فرش که باعث حرکت داشتن هوا باشد سریع تر این کار را انجام دهید که میتوانید از پنکه هم کمک بگیرید تا هر چه سریع تر فرش خشک شود.

این نکته را در نظر داشته باشید که حتما تا لکه ها روی فرش تازه ایجاد شده اند جهت پاک نمودن آن اقدام نمایید چون با قدیمی شدن لکه خیلی سخت و در گاهی مواقع اصلا لکه از روی فرش پاک نمیشوند.

همیه این را به خاطر داشته باشید که بعضی از روش ها اوضاع و شدت لکه روی فرش را شدید تر کننداولین مورد همیشه به این مورد توجه داشته باشید که جنس لکه چیست و با چه حلالی میتوانید آنرا امحا نمایید.  

امیدواریم که توانسته باشیم در حل مشکلتان شما را یاری کرده باشیم .

 

 

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  حریم شخصی مشتریان گل فرش کاشان
•  شیوه های پرداخت گل فرش کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه