خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

تفاوت فرش ترک با فرش ماشینی کاشان

تفاوت فرش ترک با فرش ماشینی کاشان

تفاوت فرش های ماشینی کاشان با فرش های ترک :

از آنجایی که انواع برندهای فرش ماشینی و نقشه ها و طرح های فرش ماشینی روز به روز در حال افزایش میباشد ، امروزه بزرگترین دغدغه برای بسیاری از مشتریان فرش ماشینی انتخاب فرشی با کیفیت و قیمت مناسب میباشد.

از روزگاران قدیم در جهان ، فرش های دستباف ایران حرف برای گفتن داشته است و در ایران نیز فرش های دستباف کاشان زبانزد خاص و عام بوده است.

سرمایه گذاران خوب کاشان برای حفظ اصالت و پیشینه گذشتگانشان و کمک به چرخه اقتصاد و اشتغالزایی هموطنان در کاشان تصمیم به واردات دستگاههای بافندگی از شرکتهای معتبر دنیا همچون واندویل بلژیک و شونهر آلمان نموده اند و خداروشکر با همت و تلاش مردم و مسئولین محترم و حمایت اداره صنعت و معدن ، تولیدات فرش ماشینی کاشان روزبه روز درحال افزایش و به تمام نقاط دنیا صادر میشود.

 

فرش ترک :

بعداز فرش های ماشینی کاشان ، فرش های ترک هم دارای محبوبیت هستند.

با توجه به نزدیکی و همسایه بودن کشور ترکیه با کشور ایران ، تاثیر هنر بافت فرش های زیبا و با کیفیت کاشان را در بافت فرش های ترک میتوان دید ولی لازم بذکر است که کشور ایران و کشور ترکیه از روزگاران دور رقبای سر سختی برای یکدیگر در بافت و تولید فرش های ماشینی بوده اند و همیشه کشور ترکیه در تلاش بوده تا در رقابت با کشور ایران عقب نیفتد. 

فرش های ماشینی بافته شده در کاشان از طرح و نقشه های کلاسیک و مدرن و بسیار زیبا بافته میشوند و مزیت بسیار مهم دیگر فرش های کاشان نسبت به فرش های ترک این است که در بافت فرش های ماشینی در کاشان از رنگهای بسیار زیبا و متنوع استفاده میشود به شکلی که با تمام سلایق در تمام جهان سازگاری دارد.

حال آنکه فرش های ماشینی ترک تمام این ویژگیها را با استفاده از کپی برداری از طرح و نقشه های اصیل ایرانی سعی در سبقت از رقیب دیرینه خود در بازارهای جهانی دارد و تا الان نیز در این زمینه موفقیت چندانی نداشته است.

 

ست کردن فرش ماشینی ترک با دکوراسیون داخلی :

برای ست کردن فرش ماشینی ترک با دکور داخلی منزلتان کافی است که در ابتدا به این نکته مهم توجه کنید که کوچ یا بزرگ بودن فضای داخلی منزلتان در انتخاب طرح و نقشه فرش ماشینی مورد نظرتان بسیار با اهمیت میباشد.

برای مثال اگه اتاقهای منزلتان دارای فضای نسبتا بزرگی نیستند و شما تمایل دارید فضای داخلی اتاق هایتان بزرگتر به نظر آیند با طرح و رنگ فرش مناسب برای دکور داخلی منزلتان میتوانید فضای داخلی منزلتان را بزرگتر نشان دهید.

رنگهایی وجود دارند که استفاده از این رنگها به شما کمک بسیار زیادی در بزرگ تر نشان دادن فضای داخلی منزلتان میکنند مانند:طیف رنگهای خاکستری ، صورتی و آبی کمرنگ.

در بافت فرش های ماشینی ترک معمولا از رنهای بسیار شاد و روشن و در اصلاح لایت بسیار زیاد استفاده میشود.

مهمترین نکته ای که باید در هنگام خرید فرش های ترک مد نظر قرار بدهید این است که وسایل و دکور داخلی منزلتان را از نظر مد و رنگ حتما با فرش ماشینی هماهنگ کنید.

رعایت این تناسب و هماهنگی در ست کردن رنگ پرده اتق و مبلمان و فرش ماشینی ترک می تواند به جذابیت و لوکس و کلاسیک نمایش دادن فضای داخلی منزلتان کمک بسیاری نماید.

پس ببینید فضای داخلی منزلتان را به چه نوع مدل دکوراسیونی تزیین کردید چون تنها فرش های ماشینی ترک است که میتواند در این زمینه به شما بسیار کمک نماید.

در طراحی فرش های ماشینی ترک ، نقشه را بیشتر با تصاویر گل و برگ طبیعی و گلدان مشاهده میکنیم که به زیبایی و جذابیت بیشتر سرویس مبلمان و پرده اتاق منزلتان کمک بسیاری میکند.

استفاده از رنگهای بسیار تیره و نقشه های سنتی و شلوغ همراه با طرح های اسلیمی در فرش های ماشینی دست شما را برای ست کردن فرش با دیگر وسایل منزلتان باز نمیگزارد ولی دقت در زمان خرید فرش ماشینی در انتخاب فرش های با رنگ بندی خنثی میتواند به شما این توانایی را بدهد که هر نوع سرویس مبلمان و پرده ای را مورد نظرتان است را خریداری نمایید و اگر حتی مبلمانتان را طی چندین بار تعویض نمودید با مشکلی روبرو نباشید.

 

فرش های ترک از لحاظ کیفیت چگونه هستند ؟

با توجه به اینکه در بافت فرش های ماشینی ترک از نخ آکرولیک با چندین لایه استفاده میشود پس بدانید که اینگونه از فرش های ماشینی از کیفیت بالایی برخوردار میباشند ولی خب به پای کیفیت فرش های ماشینی تولیدی در ایران و مخصوصا فرش های ماشینی تولیدی توسط شرکت نگین مشهد هلال(فرش شبان) نمیرسد چرا که این شرکت با استفاده از بروزترین دستگاههای بافندگی و تولید فرش ماشینی و بکارگیری نخ های صد در صد آکرولیک هیت ست شده در فرش های تولیدی خود رقیبی بسیار جدی برای فرش های ترک میباشد.

 

 فرش های ماشینی کاشان :

با توجه به آنچه در مقاله های گذشته خدمتتان گفته شد باید به عرضتان برسانیم که اولین فرش ماشینی در ایران در شهرستان کاشان و با استفاده از دستگاه بافندگی با شانه و تراکم پایین تولید و بافته شد و شهرستان کاشان را طی سالهای طولانی در امر تولیدات فرش ماشینی در جهان به محبوبیتی بیش از فرش دستباف رسانید.

 

نقشه و طرح فرش های ماشینی کاشان :

تولیدکنندگان فرش های ماشینی در کاشان برای بافت فرش های ماشینی از الگوهای مشخصی برای طرح و نقشه های فرش های ماشینی تولیدی خود استفاده میکنند که در اینجا شما را با آنها آشنا میسازیم:

 

1-فرش های ماشینی با طرح افشان :

اگر با دقت در فرش های ماشینی طرح افشان نظاره گر باشیم خواهیم دید که اینگونه از فرش های ماشینی ، ترنج وسط  فرش را ندارند و از بالا به پایین و از پایین به بالای فرش در قسمت زمینه فرش یکپارچه گلهای فرش شبیه بهم و قرینه همدیگر به هم متصل و امتداد دارند و نقش و نگاره ها به یکدیگر متصل اند و ما شاهد ترنج و لچک در فرش نمیباشد.

 

2-فرش های ماشینی با طرح لچک و ترنج :

شاید برای شما شنیدن این مطلب زیبا در مورد اصل طرح لچک و ترنج در فرش ماشینی جالب وتعجب آور باشد و آن مطلب از این قرار است که طرح زیبا و بی نظیر لچک و ترنج که در فرش های ماشینی بافته میشود از همان طرح گلکاری های موجود در باغهای زیبای قدیمی الهام گرفته شده است که در وسط باغ شاهد یک حوض بزرگ و زیبا و در اطراف آن چهار حوض کوچک قرار دارد و زیبایی فرش بیشتر بخاطر همین ترنج و لچک فرش میباشد.

طراحی اینگونه از فرش های ماشینی بدین شکل است که طرح و نقشه ترنج وسط فرش با نقش و طرح لچک ها در چهار گوشه از فرش ماشینی متفاوت است و در بیشتر مواقع طراحی آن به شکلی است که ترنج و لچک فرش ماشینی شباهت زیادی به یکدیگر دارند.

اگر کمی بیشتر در نحوه طراحی ترنج و لچک فرش های ماشینی دقت کنیم شاهد آن خواهیم بود که انگار نوعی ارتباط بین طرح ترنج و لچک ایجاد شده است که شبیه به حوضچه های آب در میان باغ میباشد.

در اشکال استفاده شده در ترنج فرش های ماشینی تنها طرح لوزی و دایره است که طرفداران و مشتریان بیشتری را به خود اختصاص داده است.

 

3-فرش ماشینی با طرح خشتی :
گونه ای دیگر از طراحی در فرش های ماشینی وجود دارد که از آن با عنوان طرح و نقشه های خشتی نام برده میشود و خداروشکر روز به روز بر تعداد طرفداران و مشتریان این نوع از فرش های ماشینی افزوده میشود.

در واقع طرح و نقشه های خشتی از مربع عای بسیاری تشکیل و بافت شده است که به آن خشت میگویند.

در کنار قسمت میانی و در حاشیه فرش نقش و طرح های بسیار زیبایی از گیاه و گل وجود دارد که زیبایی فرش های ماشینی با طرح خشتی را چندین برابر نموده است.

خشت های مربع شکل موجود در زمینه فرش های ماشینی طرح خشتی  ممکن است به یکدیگر متصل باشند یا اینکه بصورت مورب یا عمودی چندین بار تکرار شوند.

در هر خشت تصویری از درخت و گل و گلدانی است که پرنده یا سیمرغی بر روی آن قرار دارد .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  درباره گلفرش کاشان
•  حمل و نقل در گل فرش کاشان
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه