خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

پشتی و پادری

پشتی و پادری

چگونه پشتی و پادری بصورت ماشینی تولید میشود؟

از مهمترین محصولات تولید شده توسط کارخانجات تولید فرش ماشینی پادری و پشتی میباشد.

فرش های ماشینی در طرح ها و نقشه های مختلف برای سلیقه های مختلف با رنگ بندی های بسیار زیباو جذاب بافت و تولید میشوند.

فرش ماشینی به مانند فرش های دستباف در اندازه ها و ابعاد مختلف مورد نیاز مردم تولید و به بازار عرضه میشود و شما در هر اندازه و ابعادی که مورد نیازتان باشد میتوانید درخواست بدید تا فرش یا پادری و پشتی از همان نقشه مربوط به فرش ماشینی که انتخاب کرده اید بافت و تولید شود.

 

ابعاد تولیدی فرش های ماشینی:

زمانهای نه چندان دور شهرستان کاشان بعنوان قطب دوم تولید فرش ماشینی جهان مطرح و زبانزد مردم جهان بود ولی امروزه شهرک صنعتی سلیمان صباحی در شهرستان صنعتی آران و بیدگل ، گوی سبقت را در زمینه تولیدات فرش ماشینی از شهرستان کاشان که طی سالهای زیادی در زمینه تولیدات فرش ماشینی فعال بود ، ربوده است.

کارخانجات تولیدات فرش ماشینی در ایران و بخصوص در شهرستان آران و بیدگل با بهره گیری از بهترین دستگاههای ریسندگی و بافندگی به تولید فرش های با کیفیت و مرغوب ماشینی مشغول هستند و شرکتهای بزرگ و با اعتباری جهانی در این شهرستان مشغول به تولید فرش ماشینی هستند که که علاوه بر اشتغالزایی به صادرات محصولات غیر نفتی در کشور کمک بسیار زیادی میکنند که از جمله میتوان به شرکت فرش نگین مشهد هلال اشاره داشت که با تلاشی بی وقفه در راستای کمک به اشتغالزایی در راستای پیام رهبر عزیز ایران اسلامی در سال جهش تولید به تولیدات فرش ماشینی در شهرک صنعتی شهرستان آران و بیدگل مشغول به فعالیت میباشد.

 

ابعاد و سایزهای مختلف فرش ماشینی بصورت استاندارد به شرح زیر است:

فرش های با ابعاد

 1*1 _2*1_3*1_4*1_2.25*1.5_3*2_3.5*2.5 و 4*3

که جزء ابعاد استاندارد فرش ماشینی شرکتی میباشند که این ابعاد در تمامی شرکتها از هر نقشه به شکل معمول بافت میشود و نیاز به طراحی خاصی ندارد و جزء ابعاد سفارشی به حساب نمی آید ولی ابعاد غیر این ابعاد ذکر شده جزء سایزهای غیر استاندار و برای بافت آنها باید حتما به صورت سفارشی و جفت بافته شوند.

پادری ها در ابعاد 80*50 و 70*50 و85*50 بافت و تولید میشود و پشتی ها هم درابعاد 100*50 در اشکال و طرح های مختلف و بصورت 700 شانه یا 1000شانه یا1200شانه و یا1500شانه در تراکم های متفاوت تولید و بافت میشود.

فرش های بزرگ هم به شکلی سفارشی در ابعاد 15 متری یا 18 متری یا 24متری تولید و بافت میشود.

مردم در هر زمان و مکانی که مشغول به زندگی روزمره خود هستند نیازهای متفاوت و درخواست های جدیدی دارند که از پادری و پشتی فرش ماشینی بعنوان یکی از نیاز مردم میتوان نام برد.

 زنده ماندن از فقر و جنگ و بی خانمانی از عمده ترین نیازهای انسانها در زمان جنگ بشمار میرود و در زمانی که جنگی وجود ندارد بجز نیازهای معمول و طبیعی ، فرهنگ و هنر در جامعه تغییر میکند.

استفاده از پشتی و پادری فرش ماشینی در دکوراسیون منزل از همین دسته از تحولات بشمار می آید.

هدف ما از تهیه و تنظیم این مقاله برای شما سروران عزیز و گرامی آشنایی بیشتر شما عزیزان با مراحل بافت و تولید و تهیه پادری و پشتی ماشینی میباشد.

 

پشتی فرش ماشینی چیست؟

با کمی دقت در مجالسی حضور یافته اید به روشنی پی خواهید برد که از پشتی برای تکیه گاه خود در قسمت نزدیک به دیوار استفاده میشود.

برای اینکه در هنگام تکیه به دیوار بوانند فاصله خود را با دیوار حفظ نمایند یا اینکه بتوانند از کثیف شدن لباس خود و از تماس لباس خود با گرد و خاک موجود روی دیوار جلوگیری کنند از پشتی استفاده میکنند.

همچنین استفاده از پشتی بعنوان عایقی در بابر گرما و سرمای حاصل از محیط به دیوار و طی تماس با ماهیچه های اندام پشت انسان نیز میباشد.

ولی از طرفی بخواهیم با معناتر در مورد پشتی ها صحبت کنیم میتوانیم بگوییم مزین کردن دیوارهای اتاق منزل را با پشتی انجام میدهند.

در زندگی های روز مره میتوانیم پیرمردان و پیرزنان رو تماشا و نظاره کنیم که با تکیه بر پشتی در حال استراحت کردن و چرت زدن میباشند.

کارخانجات تولید فرش ماشینی در شهرستان آران و بیدگل معمولا محصولات تولیدی زیادی در زمینه بافت فرش ماشینی به جهان عرضه داشته اند که از نمونه های محصولات پرفروش که بسیار زیاد مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است میتوان به فرش های دستبافگونه ماشینی 1200شانه با تراکم 3600 اشاره کرد که از نقشه های بسیار زیبا و جذاب و باتنوع رنگی بسیار بالا تولید میشود و از جمله محصولاتی که در کنار فرش های 1200 شانه با تراکم 3600 تولید میشود میتوان پشتی و پادری را نام برد.

 

پشتی های ماشینی چیست؟

اگر دقت کنیم در شکل و اندازه های پشتی های ماشینی میتوانیم به روشنی دریابیم که تقریبا پشتی ها همان فرش های ماشینی در ابعاد کوچکتر هستند که در سایزهای 85*50یا75*50یا70*50 بعنوان پادری مورد استفاده قرار میگیرند و یا در سایزهای 100*50 بعنوان پشتی پر میشوند و در قسمت کنار دیوار مورد استفاده قرار میگیرند.

با تغییر سبک های زندگی امروزه کمتر شاهد استفاده از پشتی های ماشینی در منازل هستیم وبیشتر پشتی ها جای خود را به مبلمان داده اند ولی با این حال در قهوه خانه و سفره خانه ها و حسینیه ها و مساجد کماکان شاهد استفاده عموم از اینگونه تولیدات شرکتهای تولیدی فرش ماشینی هستیم.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  شرایط بازگشت کالا در فروشگاه گلفرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  حمل و نقل در گل فرش کاشان
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه