خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

شستن فرش ماشینی

انواع شستشوی فرش ماشینی

ایرانیان از روزگاران قدیم ، قبل از فرارسیدن عید باستانی نوروز دست به شست و شوی منزل و نظافت میزدند و سعی می کردند شست و شوی منزل و خانه و فرش ماشینی و پرده های اتاق را در زمان نزدیک به عید نوروز انجام دهند. امروزه نیز به رسم گذشتگان ایرانیان کماکان با نزدیک شدن به عید نوروز مشغول به تمیز کردن و نظافت منزل می شوند و تمام در و دیوار و پرده اتاق و فرش ماشینی و وسایل منزل را می شویند.


شستشوی فرش ماشینی :

تا چندین سال پیش مردم سعی میکردند فرش های ماشینی منزلشان را خودشان در وسط حیاط منزل بشویند ولی با تغییر سبک زندگی ها و روی آوردن مردم به سبک زندگی آپارتمانی و نبود فضای کافی و کوچک بودن آپارتمان ها ، وظیفه شستن فرش های منازل به عهده قالیشویی ها قرار داده شد که البته بیشتر قالیشویی ها بدون توجه به استاندارهای نگهداری و مراقبت از فرش های ماشینی و شستشوی فرش ماشینی ، سعی در شستشوی فرش های ماشینی دارند که متاسفانه آسیب های زیادی هم به فرش های ماشینی وارد می آورند.

پس لازم است که در حفظ و مراقبت و نظافت فرش های ماشینی و نگهداری از آن بیشتر دقت شود تا فرش های ماشینی منزلتان کثیف نشوند و نیاز به شستشو پیدا نکنند.
زمانی که دیدید به هرعلتی فرش های ماشینی منزلتان لک افتاد و کثیف شد سعی کنید سریع آن را تمیز کنید چون به آسانی تمیز می شود.

در بازار امروزه لکه برهای فرش های ماشینی با برندهای متفاوت ، بسیار زیاد موجود می باشد و در صورت لکه دار شدن ناحیه سفید فرش ماشینی می توانید از این لکه برها و یا اینکه از ترکیب وایتکس و آب با نسبت یک به پنج بهره بگیرید.

بهتر آنست درابتدا بصورت اسپری محلول را در ناحیه سفید از فرش اسپری کنید و چند دقیقه حدودا 3دقیقه صبر کنید و بعدا با دستمالی تمیز روی قسمت لکه شده بکشید و تمیز نمایید و مجددا با اسپری آب بر روی قسمت لکه شده به گونه ای که نمدار شود بپاشید و فرش را تمیز نمایید.

اگر مشاهده کردید لکه یا کثیفی مثلا قوه و چای و... می باشد ، شما سعی کنید طی چند مرحله با لیوان در ناحیه ای از فرش که لکه دار شده است آب بریزید و با استفاده از قاشق سعی کنید تمام آب موجود در سطح فرش را جمع آوری نمایید و با این روش طی چند مرحله آبکشی را انجام دهید و سپس همان ناحیه را خشک نمایید.

در پایان فرش را از سطح زمین بلند نمایید و ظرفی در زیر فرش ماشینی در همان ناحیه از فرش که شستشو را انجام دادید قرار دهید تا فرش بطور کامل خشک شود.

نکته بسیار مهم در اینجا که باید خدمت شما عزیزان و سروران گرامی عرض نماییم اینست که به هیچ عنوان برای تمیز کردن فرش از شامپو فرش یا محلول ترکیب پودر لباسشویی و آب استفاده نکنید زیرا فرش حالتی بخود میگیرد که باعث چرک مرده شدن فرش و زود کثیف شدن فرش می شود.


 سپردن فرش های ماشینی به قالیشویی های معتبر:

 در شرکت های تولیدی همه ساله بخاطر بی توجهی و سهل انگاری در شستشو و مراقبت و نگهداری از فرش های ماشینی مشتریان توسط قالیشویی ها که یا پاره شده یا آسیب زیادی دیده اند و یا گم شده اند ، شاهد آن هستیم مدیران قالیشویی تماس می گیرند و به دنبال فرش های ماشینی قدیمی یا طرح و نقشه های فرش های مشتریان هستند که بیش از 90% این فرش های ماشینی یا تولید نمی شوند و یا اگر هم تولید شوند از لحاظ رنگ بندی دچار تغییر شده اند و با اصل فرش ماشینی مشتریان همخانی وهماهنگی ندارد که مشتریان مجبورند یا کل فرش های ماشینی منزلشان را تعویض کنند و یا اینکه فرشی را که بعنوان خسارت از قالیشویی میگیرند بدون توجه به ست شدن با فرش دیگرشان ، در منزلشان استفاده نمایند.


 نکته بسیار مهم:

با توجه به مسائل مطرح شده در بالا ، یادتان باشد که هیچگاه زمان شستشوی فرشها یتان را به آخر سال موکول نکنید و سعی کنید حتی الامکان دو سه ماه قبل ازعید تصمیم خودتون در رابطه با شستشوی فرش هایتان را عملیاتی کنید زیرا در آخر سال حجم سفارشات شستشوی فرش های ماشینی منازل بسیار بالا می باشد و احتمال این که فرش های ماشینی شما گم شود یا آسیب ببیند بسیار بالاست چون قالیشویی ها اکثرا بدنبال پول های مشتریان هستند و رعایت اصول کارشناسی در شستشوی فرش های ماشینی مشتریان از اهمیت چندانی برایشان برخوردار نیست و بسیار دیده شده که بخاطر حجم بالای سفارشات قالیشویی ها با کمبود فضا برای خشک کردن فرش ها مواجه می شوند که برای حل این مشکل دیده شده فرش های مشتریان را به بیرون شهر و در مناطقی غیر بهداشتی بر روی زمین پهن می کنند تا فرش های مشتریان خشک شود.

در ضمن سعی کنید خودتان شخصا به محل قالیشویی رفته و درستی و صحت آدرس قالیشویی اطمینان حاصل نمایید و به تبلیغاتی که بر روی گوشه و کنار شهر بابت قالیشویی انجام شده است اکتفا و اطمینان نکنید چون بسیار دیده شده که طی یک تبلیغ و شماره تماس تبلیغاتی برای قالیشوی مشتری تماس گرفته و فرش های ماشینی خود را تحویل راننده ای داده که قرار بوده فرش های ماشینی را به قالیشویی ببرد ولی راننده کلاهبرداری کرده و فرش های ماشینی مشتری را به سرقت برده است.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  حریم شخصی مشتریان گل فرش کاشان
•  قوانین و مقررات خرید از گل فرش کاشان
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه