خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

فروشنده خوب

فروشنده فرش ماشینی

در هر مجموعه یا سازمان و ارگان دولتی یا خصوصی ، داشتن نیروی انسانی ماهر و متخصص ، بسیار مطلوب و پسندیده است.

در هرشرکت تولیدی فرش ماشینی از عوامل موثر بر سطح فروش فرش شرکت ، داشتن یک فروشنده متبهر و زرنگ میباشد و واقعا درست گفته شده که مهمترین سرمایه برای یک شرکت تولیدی فرش ماشینی ، داشتن نیروی انسانی ماهر و دانا میباشد و بدین منظور در اینجا میتوان بیان کرد فروشنده ای خوب و توانا بعنوان شخصیتی است که گوش به فرمان و مطیع و اجرا کننده دستورات و برنامه های مدیر محترم فروش میباشد که در واقع همان نیروی انسانی و سرمایه ای مهم و اصلی برای شرکتهای تولیدی فرش ماشینی به حساب می آید.

 

شناخت ویژگیها یا نکات و خصوصیات منفی و مثبت یک فروشنده:

 

1.اینکه یک فروشنده آیا قادر است در مورد محصولی که میخواهد بفروشد ، اطلاعات کافی در اختیار مشتریان قرار دهد یا خیر ؟

فروشنده بد:

فروشنده بد معمولا برای مشتریان خود در مورد محصول خود در زمینه فروش فرش ماشینی خیلی اغراق و تعرف و تمجید میکند و در مورد محاسن فرش ماشینی ساعت ها به حرف زدن میپردازد ولی نمیداند دقیقا این فرش ماشینی به چه کار مشتری می آید و اینکه آیا این مشتری با خرید فرش ماشینی و با راهنماییهایی که به مشتری میکند ، مشتری بطور کامل از خرید فرش ماشینی راضی خواهد بود؟

فروشنده خوب:

فروشنده خوب با شناخت و آگاهی لازم و کافی در مدت زمان کوتاه مشتری را از جنس نخ و الیاف و پود و مواد اولیه بکار رفته در فرش ماشینی مطلع و آگاه میسازد و به انتخاب بهتر مشتری برای خرید فرش مورد علاقه اش ، کمک زیادی میکند.

 

2.یک فروشنده خوب همیشه در تلاش برای یادگیری میباشد:

فروشنده بد:

فروشنده بد پس از مدت کوتاهی که شروع به فعالیت خود نمود خودش را در زمینه اطلاعات درباره فرش ماشینی برتر از دیگران میداند و در پی ارتقاء و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فروش فرش ماشینی نمیباشد.

فروشنده خوب:

یک فروشنده خوب همیشه در سعی و تلاش است تا بتواند به آموخته های خود در زمینه فروش فرش ماشینی بیافزاید برای مثال در هنگام خرید فرش ماشینی اگر فروشنده در زمینه دکوراسیون داخلی و ست شدن رنگها و هارمونی رنگها اطلاعات لازم را داشته باشد میتواند به نحو احسن مشتری را در خرید فرش ماشینی راهنمایی کند و رضایت کامل مشتری را دست آورد.

 

3.فروشنده خوب منتظر دریافت عکس العمل مدیر محترم فروش و بقیه اعضای تیم فروش است:

فروشنده بد:

فروشنده بد همیشه بدنبال ایجاد تفرقه و نفاق بین اعضای تیم فروش در محیط کاری است و نمیتواند رشد و ارتقاء رتبه کاری دیگر اعضای گروه و دیگر اعضای تیم فروش را مشاهده کند و در پی آسیب رساندن به دیگر افراد تیم فروش است.

فروشنده خوب:

یک فروشنده خوب با رفتار و برخورد خوب و پسندیده همیشه سعی در ایجاد رابطه ای صمیمی درمحیط کاری شرکت فرش ماشینی و مخصوصا بین اعضای تیم فروش شرکت فرش ماشینی میباشد و انتظار دارد دیگران هم بمانند او رفتار کنند و از ایجاد تنش و نفاق دوری کنند تا بتوانند با ایجاد آرامش در محیط کار به ارتقاء سطح کیفی و کمی فروش فرش ماشینی کمک کنند.

 

4.هر شرکت فرش ماشینی برای خود اهدافی را تعریف میکند و یک فروشنده خوب سعی میکند در راستای همان اهداف حرکت و رفتار کند:

فروشنده بد:

فروشنده بد تنها مساله ای که برایش بسیار اهمیت دارد بُعد مالی کارش است و اینکه رفتار او و نحوه فروش او باید در سمت و سوی اهداف شرکت فرش برای فروش بیشتر و جلب رضایت مشتری میباشد از اهمیتی زیادی برخوردار نمیباشد.

فروشنده خوب:

فروشنده خوب تمام توانایی خود را برای جلب رضایت مشتریان شرکت فرش ماشینی و فروش بیشتر و بهتر در راستای رسیدن به اهداف ترسیم شده از سوی مدیریت محترم شرکت و مدیر محترم فروش بکار میگیرد.

 

5.در حیطه فروش حرفه ای رعایت یک سری استاندارهای اخلاقی لازم الاجراست:

فروشنده بد:

فروشنده بد در زمان فروش اصلا توجهی به اخلاق و نحوه تعامل و برخورد با مشتری ندارد و در تلاش است سادگی و لودگی خود در فروش فرش ماشینی و تعامل ضعیف با مشتری را با این جمله توجیه کند که من هر کاری را انجام میدم تا فروش صورت بگیرد.

فروشنده خوب:

یک فروشنده خوب اولین اصل در فروش را بر پایه استاندارهای اخلاق حرفه ای فروش در زمینه فرش ماشینی پایه گذاری میکند و سعی میکند با ایجاد ارتباط کلامی و رفتاری شایسته مشتری را مجاب به خرید فرش ماشینی نماید و این این تعامل رفتاری و اخلاقی خوب بهترین تبلیغ برای فروش در شرکتهای تولیدی فرش ماشینی به شمار میرود چرا که در بسیاری از موارد شاهد بوده ایم که مشتری بخاطر رفتار خوب فروشنده از دوستان و آشنایان خود دعوت کرده است تا از همان جاییکه خود فرش ماشینی خرید کرده است برای خرید فرش ماشینی اقدام نمایند.

یک فروشنده خوب همیشه باید به این نکته مهم توجه داشته باشد که مشتری را همیشه بعنوان نزدیکترین اعضای خانواده خود در نظر بگیرد که برای خرید فرش ماشینی به او مراجعه نموده است.

بنابراین بهترین و شایسته ترین برخورد اخلاقی و رفتاری را باید در مقابل مشتریان از خود به نمایش بگذارد.

یک فروشنده خوب باید به این نکته هم توجه کند که نماینده ای از تیم فروش و همان شرکت تولیدکننده فرش ماشینی که درآنجا مشغول بکار است ، در مقابل مشتریان عزیز و گرامی میباشد و هر رفتار و عکس العملی را از خود بروز دهد مسلما به تبلیغ مثبت یا منفی برای آن شرکت تولیدی و مخصوصا تیم فروش آن شرکت تولیدی فرش ماشینی منجر خواهد شد.

ادامه دارد...

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  حریم شخصی مشتریان گل فرش کاشان
•  خدمات پس از فروش گل فرش کاشان
•  شرایط بازگشت کالا در فروشگاه گلفرش کاشان
•  شیوه های پرداخت گل فرش کاشان
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه