خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

مشخصات فرش درجه یک چیست؟

خرید فرش ماشینی درجه یک

یکی از آیتم های مهم در انتخاب فرش های ماشینی ، کیفیت محصولات است و اینکه فرش درجه یک بخریم تا چندین سال، از تعویض فرش در امان باشیم. محصولات ماشینی، با توجه به مواد اولیه که در بافت آن به کار می رود و با توجه به نوع شانه و تراکم، و اینکه محصول عیب یا نقص دارد یا نه به فرش های درجه یک ، درجه دو، درجه سه تقسیم می شود.

 •  ما در این مقاله شما را با انواع فرش درجه یک آشنا می کنیم تا هنگام خرید فرش یک کارشناس باشید.

 

خصوصیات فرش درجه یک:

 • یکی از مهمترین عاملی که محصولات را به درجات مختلف تقسیم بندی می کند، نوع الیاف به کار رفته در بافت نخ خاب است. فرش های ماشینی آکریلیک هیت ست شده محصولاتی هستند که در بافت نخ خاب یا نخ رو، الیاف صددرصد آکریلیک به کار رفته است. الیافی که قبل از بافت از مرحله هیت سیت ( تونل بخار آب و گرما ) عبور می کند تا پرزهایش گرفته شود و مقاوم تر و یکنواخت تر شود.  محصولات آکریلیک، مقاوم تر و دارای طول عمر بیشتری هستند و پرزدهی اولی شان خیلی زود از بین می رود و گرد و غبار به راحتی از روی سطح آن تمیز می شود. قیمت فرش ماشینی درجه یک اکریلیک بالاتر از محصولات پلی استر و پلی پروپیلن است ولی جز باکیفیت ترین است. محصولات آکریلیک درجه یک، هنگامی که دست روی آن می کشید، دستتان سر می خورد و دست شما به سطح قالی نمی چسبد. الیاف آکریلیک، بوی پلاستیک و مواد نفتی نمی دهد.
 • فرش های با تراکم بالا را می توان فرش های خوب ماشینی دانست. تراکم عرضی یا شانه همان تعداد گره هاییی که در یک متر از عرض زده می شود و تراکم طولی که تعداد گره های زده شده در یک متر از طول است و بین مردم با عنوان تراکم نامیده می شود. فرش 700 شانه تراکم 2550 بدین صورت تولید می شود که تعداد 700 گره در یک متر از عرض و تعداد 2550 گره در یک متر از طول آن زده شود. در حقیقت هر اندازه تراکم طولی و عرضی یک قالی بالاتر باشد، آن محصول منسجم تر، توپرتر، ظریف تر است . درست است که با بالا رفتن شانه و تراکم از ضخامت نخ خاب کاسته می شود ولی به دلیل فشردگی بین گره ها و ریشه ها و اسنجام بین آن ها، کیفیت فرش بالاتر می رود و امکان باز شدن گره ها وجود ندارد و گرد و غبار و آلودگی و ذرات ریز به دلیل فشردگی بین ریشه ها نمی تواند بین گره ها نفوذ کند. فرش های 1200 شانه ، 1000 شانه و 700 شانه را می توان جز محصولات درجه یک ظریف و دستبافتگونه دانست که هم کیفیت دارند و هم زیبایی البته به شرط آنکه با بهترین الیاف بافته شوند.
 • فرش های درجه یک ماشینی توسط ماشین آلات بافته می شوند بر خلاف فرش های دستباف درجه یک که توسط دست انسان گره ه زده می شود. تولید فرش 6 متری ماشینی یعنی محصولی که در ابعاد 3 در 4 متر باشد. کمتر از این میزان و بیشتر از این اندازه ، آن محصول را جز فرش های درجه دو سوق می دهد و عنوان درجه یک را از آن محصول ساقط می کند. فرش 12 متری در اندازه 3 در 4 و فرش 9 متری در اندازه 2.5 در 3.5 متر باید باشد. دستگاه های پیشرفته وندویل بلژیک دستگاه هایی هستند که محصولات با کیفیت در اندازه های استاندارد تولید می کنند.
 • شیرینگ فرش مرحله ای است که بعد از تولید روی محصولات ماشینی انجام می دهند تا سطح قالی صاف و یکدست شود و از موج دار بودن و راه راه بودن خارج شود. بعد از تولید، روی محصول نخ های روف یکدست نیستند که با شیرینگ یکسدت و صاف می شوند.اگر این مرحله به درستی صورت نگیرد، سطح قالی صاف و یکدست نیست و محصول عیب دار می شود.
 • در یک فرش ماشینی درجه یک و خوب، نباید جای تیغ خوردگی، وصله، پارگی، سوختگی باشد.
 • فرش های درجه یک ظاهری زیبا و نگاره و نقشه های جدید دارند. طرح های قدیمی و از مد افتاده که جز فرش های استوک به حساب می آیند در انبار می مانند و توسط تولید کننده با تخفیف بسیار بالا به فروش می رسد.
 • محصولات 350 شانه یا 500 شانه را خریداری نکنید چون این محصولات با دستگاه های قدیمی تر بافته می شوند و کیفیت پایینی دارند. درست است که ضخامت این محصولات بالاست و می توانند به عنوان کف پوش خوبی تلقی شوند ولی این ضخامت به مرور زمان دچار کوبیدگی می شوند.

 

 خرید فرش ماشینی درجه یک کاشان:

 • کاشان شهر فرش است و به عنوان پایتخت فرش نیز نامیده می شود. در این شهرستان، اولین قالی های دستباف و به دنبال آن اولین فرش های ماشینی دستبافتگونه تولید شدند. محصولاتی که بیشترین کیفیت و بالاترین زیبایی را دارند. جدیدترین طرح ها وزیباترین نگاره ها با بالاترین کیفیت در کارخانه های کاشان تولید می شود.
 • مسلما کیفیت بالا زیبایی نیز می آفریند. چون الیاف خوب سبب درخشانی و براق نشان دادن سطح قالی می شود. پس سعی کنید از کارخانه های معتبر و از تولید کنندگان برتر محصولات ماشینی را خریداری کنید.
 • کارخانه گل فرش کاشان ، یکی از تولید کننده نامی در کاشان است که انواع فرش های درجه یک کاشان را تولید می کند و با قیمت عمده و تولیدی عرضه می کند. این کارخانه زیباترین طرح ها ونگاره های جدید را با بالاترین درجه کیفی تولید می کند.
 • خرید فرش درجه یک از این کارخانه می تواند به صورت حضوری و یا اینترنتی باشد. در خرید اینترنتی فرش افراد می توانند عکس و مشخصات کامل به همراه قیمت را در وب سایت ببینند و نسبت به سفارش آن اقدام کنند. در خرید حضوری، افراد می توانند با مشاره های درج شده در قسمت ارتباط با ما تماس گرفته و زمان مراجعه حضوری را اعلام کنند.
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  قوانین و مقررات خرید از گل فرش کاشان
•  شیوه های پرداخت گل فرش کاشان
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه گل فرش کاشان
•  درباره گلفرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه