خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

فرش ماشینی اصل و تقلبی

فرش ماشینی اصل و تقلبی

با توجه به زیاد شدن کارخانه های تولید فرش ماشینی و وجود برندهای متعدد، فرش های ماشینی تقلبی نیز در بازار زیاد شده است که به جای فرش اصل به فروش می رسد. ما باید شناخت کافی از محصولات تقلبی داشته باشیم. مهمتر اینکه باید از کارخانه معتبر و برندهای معروف را خریداری کنیم. کارخانه گلفرش کاشان، یکی از برندهای معتبر فرش کاشان است که بهترین فرش ماشینی اصل کاشان را تولید می کند.

برخی از افراد، راه تشخیص فرش تقلبی از اصلی را بلد نیستند پس بهتر است به این افراد هشدار داده شود که به کارخانه تولید فرش ماشینی بروند و به صورت مستقیم از کارخانه خریداری کنند. خرید فرش از کارخانه می تواند شما را به فرش ماشینی اصل برساند.

 

بهترین راه تشخیص فرش اصل و تقلبی از یکدیگر چیست؟

 • قبل از خرید فرش به این نکته دقت کنید که برچسب پشت محصول، حاوی اطلاعات کامل باشد. چون این برچسب شناسنامه قالی تلقی می شود و باید مشخص کند که فرش از چه نوع شانه و تراکمی است، با چه دستگاهی بافته شده است، با چه الیافی تولیده شده است و همچنین نباید این برچسب خط خوردگی، تاخوردگی داشته باشد و باید سالم باشد.
 • باید دقت کنید که شانه و تراکم محصولی که خریداری می کنید درست باشد. تراکم عرضی که همان شانه فرش نامیده می شود به تعداد گره های U شکل که در یک متر از عرض محصول به دور نخ پود زده می شود، گفته می شود و تراکم طولی به تعداد گره های زده شده در یک متر از طول قالی اطلاق می شود. فرش های 700 شانه تراکم 2550 اصل ، باید در یک متر از عرض آن 700 گره و در یک متر از طول آن 2550 گره زده شده باشد. به عبارتی در 10 سانت از عرض آن 70 گره و در 10 سانت از طول آن 255 گره زده شده باشد. اگر تعداد گره ها کمتر از این میزان باشد، آن فرش تقلبی است. برای دیگر محصولات نیز این امر حکم می کند.
 • ابعاد فرش ماشینی را بررسی کنید. قالی های دستباف متشکل شده از ریشه هایی است که با دست زده می شود و ممکن است یک قالی 6 متری دستباف دارای ابعاد 2 در 3 نباشد و کمتر از این ابعاد یا بیشتر باشد. ولی یک فرش ماشینی اصل ، چون با دستگاه بافندگی بافته می شود نباید در ابعاد آن اختلافی باشد و یک فرش ماشینی 6 متری باید 2 متر در 3 متر باشد و کمتر و بیشتر از این میزان، آن محصول را تقلبی می کند.
 • وقتی می گوییم فلان محصول با تعداد 10 رنگ بافته شده است اگر در بافت آن، تعداد کمتر از این مقدار به کار رود تخلف محسوب می شود. یک فرش ماشینی 10 رنگ باید 10 رنگ باکیفیت به ماشین بافت، داده شود.
 • هر محصولی بسته به نوع شانه و تراکم ، با یک الیافی بافته می شود. برای مثال، یک فرش 1200 شانه تراکم 3600 به دلیل تعداد گره های بالا، باید در بافت نخ خاب آن، الیاف با نمره 36 و 40 به کار رفته شود. این الیاف باید مستحکم و مقاوم باشند چون دستگاه های HCI سرعت بالایی دارند و ممکن است در حین بافت، نخ پاره شود و محصول عیب دار شود. فرش های 700 شانه باید با نمره 18 سه لا و یا 21 بافته شوند و فرش های 1000 شانه باید با نمره نخ 30 تا 36 بافته شوند. بدین صورت می شود که یک فرش 700 شانه اصل ، 1200 شانه و 1000 شانه استاندارد تولید می شود.
 • نخ خاب که همان نخ رو است باید باکیفیت باشد. در تولید بهترین فرش های ماشینی از نخ آکریلیک هیت ست شده استفاده می کنند. نخ خاب فرش های اصل ماشینی باید صددرصد آکریلیک هیت ست شده باشد چون این الیاف نسبت به بقیه، متسحکم تر، مقاوم تر، بدون پرز و درخشان هستند.
 • روی برچسب فرش های ماشینی اصل باید نشان استاندارد باشد و آرم شرکت مورد نظر حک شده باشد. همچنین شماره ثبت و شماره عضوریت زیر نشان حک شده باشد.
 • یک فرش ماشینی اصل نباید هیچ عیبی داشته باشد.

 

عیوب فرش ماشینی چیست؟

جای تیغ خوردگی ، پارگی ، خرابی کناره های قالی ، راه راه بودن سطح فرش که براثر شیرینگ غیر استاندارد به وجود آمده است ، وجود لکه های روغن روی سطح محصول ، وجود جالی خالی روی قالی که بر اثر پاره شدن نخ خاب به وجود آمده است ، داشتن نخ اضافی ، تکرار سیلندر و تکرار نقشه بر اثر تعویض نشدن کارت طرح قالی ، روزدگی آهار که وقتی آهار بیش از اندازه زده شده باشد به سطح محصول نفوذ می کند ، جای سوختگی روی سطح فرش ماشینی ، این ها همه از عیب های فرش ماشینی هست که در صورت بروز آن ها در محصولات ، آن محصولات را به فرش های درجه دو ، سه سوق می دهد.

 

خرید فرش اصل از شرکت گلفرش کاشان:

 • خرید فرش اصل را از کارخانه به صورت مستقیم خریداری کنید چون با این کار هم به قیمت تولیدی و درب کارخانه دسترسی پیدا کرده اید و هم اینکه از خرید فرش های تقلبی در امان مانده اید.
 • گلفرش کاشان یکی از برترین کارخانه های تولید فرش در کاشان است که بهترین فرش های ماشینی کاشان را ارائه می دهد. این کارخانه پس از فروش، در صورتی که مشتری در محصول خریداری شده هر گونه عیب یا نقصی دید بر اساس ضمانت نامه و گارانتی می تواند آن محصول را با هزینه خود کارخانه، ارجاع دهد و این ضمانت؛ نشان دهنده کیفیت بالای محصولات این کارخانه می باشد.
 • کارخانه گلفرش کاشان با اره انداز وب سایت گلفرش کاشان ، خرید اینترنتی فرش های اصل کاشان را در کنار خرید حضوری نیز قرار داده است.
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  درباره گلفرش کاشان
•  حمل و نقل در گل فرش کاشان
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  شماره حسابهای گل فرش کاشان
•  خدمات پس از فروش گل فرش کاشان
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه