خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

فرش دستباف گونه چیست؟

خرید فرش دستباف گونه کاشان

شاید هنگام خرید فرش ماشینی ، فروشنده به شما می گوید که این محصول موردنظر ، دستباف گونه است. منظور از فرش دستباف گونه چیست و چه برتری هایی دارد که افراد به خرید آن ، تشویق می شوند.

فرش دستباف گونه یعنی چی؟

به فرش های 700 شانه به بالا دستباف گونه و فرش های دستباف نما می گویند.

دستباف گونه بودن یک محصول رابطه مستقیمی با شانه و تراکم فرش ماشینی دارد ؛ به عبارتی واضح تر ، هر اندازه شانه ( تعداد گره های زده شده دور نخ پود در یک متر از عرض ) و تراکم ( تعداد گره های زده شده در یک متر از طول ) بیشتر باشد ، آن قالی دستباف گونه تر است. زیبایی و ظرافت طرح و نگاره های فرش دستباف گونه تراکم بالا ، بسان قالی های دستباف است بالاخص فرش های 1500 شانه لوکس که بیننده در یک نگاه ، گمان می کند که قالی دستباف است. فرش ابریشم دستباف گونه ، به قالی های گل برجسته ماشینی می گویند محصولاتی که در بافت آن ها علاوه بر الیاف آکریلیک ، الیاف هایبالک ابریشم نیز به کار می رود.

بهترین فرش دستباف گونه با الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته می شوند. الیافی که علاوه بر بردن کیفیت بالا و مقاومت و استحکام زیاد محصول ، زیبایی ، درخشانی و براقیت به قالی می دهد و چون بدون پرز است ، طرح و نگاره نمود بهتری پیدا می کند.

وقتی می گوییم قالی دستبافتگونه یعنی محصولی که شبیه قالی دستباف باشد و عین شباهت هم باید در طرح و نگاره باشد و هم در کیفیت .

الیافی که شبیه پشم طبیعی است و می تواند یک محصول ماشینی را بسان قالی دستباف جلوه دهد، الیاف آکریلیک هیت ست شده است.

طرح های فرش دستباف گونه ، از قالی های دستباف اصیل ایرانی است که تبلور هنر و فرهنگ ایرانی است.

فرش ماشینی دستبافت گونه کاشان:

زیباترین فرش های ماشینی دستبافتنما در کارخانه های تولیدی فرش ماشینی کاشان تولید می شود. محصولاتی زیبا و فاخر که با بهترین الیاف بافته شده اند و علاوه بر زیبایی ، کیفیت بالایی نیز دارند.

این فرش های ماشینی ، بسیار ریز نقش و ریز نما هستند و ظرافت بالایی دارند.

ظرافت بالای هر محصول بر می گردد به شانه آن محصول یعنی هر اندازه شانه بیشتر شود ، ظرافت و زیبایی بیشتر می شود. حال با بالا رفتن تراکم طولی که همان تراکم است ، فرش ماشینی دستبافتگونه ، باکیفیت تر ، منسجم تر و فشرده تر می شود و فشردگی بین ریشه ها و گره ها بیشتر می شود. اگر بخواهیم انواع فرش های ماشینی دستباف گونه کاشان را نام ببریم ، می توان به فرش دستباف گونه هزار شانه ، فرش 700 شانه دستباف گونه ، فرش 1200 شانه دستباف گونه و 1500 شانه دستباف گونه اشاره کرد.

فرش های ماشینی 1000 شانه با تراکم طولی 3000 ، محصولات 700 شانه با تراکم 2550 ، محصولات 1200 شانه با تراکم 3600 و محصولات 1500 شانه با تراکم 4500 بافته می شوند.

در بافت قالی های دستباف گونه کاشان که سبب برتری آن ها نسبت به دیگر شهرها شده است ، از برترین دستگاه های بافندگی HCI وارداتی استفاده می کنند و از نخ های ظریف آکریلیک برای بافت فرش های ماشینی استفاده می کنند. نخ های U شکل به دور نخ تار پیچیده می شود و این حکم گره را در فرش ماشینی دارد و سپس با آهار کردن فرش ماشینی که همان برچسب است به پشت فرش ماشینی زده می شود. آهار فرش های دستبافتگونه اصولی تر است و باید به گونه ای باشد تا آهار به سطح قالی نرسد و هم اینکه کم نباشد تا گره ها از هم باز شوند. چون عاملی که در محصولات ماشینی سبب می شود که این گره های U شکل به هم منسجم شوند آهار استاندارد فرش های ماشینی است و این آهار ، در فرش های ماشینی دستباف گونه نقش مهم تری دارد.

طرح های محصولات دستباف گونه بسیار زیباست و برای دکوارسیون های سنتی و مدرن مناسب است.

 فرش دستباف گونه طرح افشان:

یکی از زیباترین طرح های سنتی است که به دلیل نداشتن ترنج مرکزی ، برای دکوارسیون های مدرنیته نیز مناسب است و طراحی این مدل زیبا به گونه ای است که فضا و دکوراسیون را بزرگتر جلوه می دهد.

این طرح را می توان بهترین فرش برای جهیزیه عروس از نظر زیبایی دانست.

خرید فرش دستبافت گونه کاشان:

 بهترین فرش های 1200 شانه لوکس ماشینی ، 1000 شانه ، 700 شانه و زیباترین فرش های 1500 شانه دستباف گونه در خطه هنرپرور مهد فرش جهان ، کاشان بافته می شود. اولین قالی های دستباف در این شهر یعنی کاشان بافته شده است پس محصولات ماشینی دستباف گونه نیز می توان بسان قالی های دستباف در این شهر تولید شود.

تولید کنندگان خوش ذوق ، زیباترین طرح های اصیل ایرانی را به صورت قالی ماشینی دستباف نما تولید کردند. برای مثال طرح فرش دستباف گونه کهکشان الهام گرفته از قالی های دستباف کاشان است که در کارخانه گلفرش کاشان به صورت 700 شانه تراکم 2550 تولید می شود.

خرید اینترنتی فرش ماشینی دستباف گونه را می توانید از کارخانه گلفرش کاشان انجام دهید. در این کارخانه برترین دستگاه های بافندگی فرش ماشینی (HCI) از شرکت بزرگ وندویل بلژیک موجود است که این دستگاه ها با الیاف آکریلیک هیت ست شده در 8 رنگ به بالا ، بهترین محصولات فرش ماشینی ظریف و زیبا را تولید می کنند.

تمامی محصولات دستباف گونه کارخانه گلفرش کاشان به قیمت کارخانه و تولیدی به فروش می رسد.

 راهنمای خرید فرش دستباف گونه کاشان:

1_ اگر فرشی با ضخامت استاندارد می خواهید توصیه می شود از فرش 700 شانه دستباف گونه استفاده کنید که نسبت به دیگر محصولات فرش ماشینی ، ضخامتی ایده آل تر دارد و می توان در جاهای پررفت و آمد مثلا اتاق نشیمن استفاده کرده. ضخامت این محصولات در حدود 9 میلیمتر است.

2_ فرش های 1500 شانه دستباف گونه محصولاتی بسیار ظریف و زیبا هستند که بسیار نازک می باشند و ضخامت نخ خاب ان ها کمتر از 6 میلیمتر است. این محصولات زیبا تنها برای پذیرایی مناسب است و برای مکان های پررفت و آمد و یا اتاق نشیمن مناسب نمی باشد.

3_ فرش های سرمه ای دستباف گونه را برای مکان های بزرگتر ، دلبازتر ، جاهای پررفت و آمد استفاده کنید. از رنگ کرم می توانید در پذیرایی های کوچک و جاهایی که رفت و آمد کم است بهره ببرید.

4_ سعی کنید برای جلوه بیشتر یک قالی دستباف نما در پذیرایی ، رنگ کف پوش با رنگ قالی متفاوت باشد. برای مثال رنگ کف پوش قهوه ای با فرش روشن زیبایی بی نظیری به وجود می آورد. انداختن رنگ سرمه ای روی کف پوش قهوه ای زیبا نیست و قالی سرمه ای روی کف پوش کرم یا سفید زیباست.

 

 

 

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه گل فرش کاشان
•  شیوه های پرداخت گل فرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  شرایط بازگشت کالا در فروشگاه گلفرش کاشان
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه