خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

نکات مهم برای استفاده و پهن کردن فرش ماشینی در منزل

نکات مهم درباره پهن کردن فرش ماشینی

حرف اول را در منزل هر ايراني قالي و فرش ماشيني ، بخصوص جهت استفاده در دکوراسيون داخلي منزلمان ميزند لذا اکثر ايرانيان در انتخاب و خريد فرش ماشيني دقت بسياري دارند و براي ست کردن رنگ فرش هاي ماشيني که مورد نظرشان است با دکوراسيون داخلي منزلشان ، خيلي با سليقه و هنرمندانه عمل ميکنند ولي خب اين نکته را هم نبايد ازش غافل باشيم که فقط انتخاب کردن و خريد فرش ماشيني مورد علاقمون به انتخاب طرح و نقشه و رنگ فرش نيست بلکه بايد قبل از خريد فرش توجه داشته باشيم فرش ماشيني را چگونه و در کدام قسمت مزل ميخواهيم استفاده کنيم و پهن کنيم.
فرش ماشینی را در کدام قسمت از منزل و چگونه پهن کنيم؟


ايراني ها کلا عاشق فرش هستند و اين مساله براي ايرانيان يک مساله ذاتي قلمداد ميشود و در هر جايي از اين کره خاکي باشند امکان ندارد يک فرش ماشيني يا فرش دستباف ببينند و ذوق و شوق خود را پنهان کنند و از زيبايي هاي آن سخن نگويند و بد و خوب اين مساله چندان براي ما ايرانيان اهميت ندارد و يه جورايي به عادت تبديل شده است.


اگر دقت کنيد ميبينيد درايران بدين شکل است که هنوز پسران هنوز ازدواج نکرده فرش تهيه ميکنند و يا اينکه براي جهيزيه هنوز خانه تهيه نشده ولي اول از همه چيز به سراغ انتخاب فرش ميروند.


گويي تار و پود فرش هاي ماشيني و دستباف ايراني با طرح هاي زيبا و نقش و نگاره هايشان در اعماق وجود ما ايرانيان ريشه دارند و با ديدن اين فرش ها ، با ذوق و شوق يکدل نه صد دل عاشق فرش ميشويم و کاري به اين نداريم در کجا و در چه موقعيتي هستيم و دلمان ميخواهد همان فرش را بخريم و با خود به منزل ببريم.


شايد باورش براي خيليها سخت باشد ولي زياد اتفاق مي افتد که اول فرش ماشینی یا فرش دستباف را برای منزلمان ميخريم بعد به سراغ خريد خود منزل ميرويم.


نکته بسيار مهم که ما در اين مقاله ميخواهيم به آن بپردازيم اين است بايد فرشي را انتخاب و خريد نماييم که متناسب با فضاي داخلي منزل و دکوراسيون داخلي اتاق هاي منزلمان باشد تا بتوانيم هم با توجه به کارکرد فرش و هم با توجه به فضاي داخلي اتاق هاي منزلمان باشد.


بهتراست اينگونه مطلب را براي شما روشن کنيم که:


پهن کردن فرش ماشینی در منزل يا استفاده از فرش در دکوراسيون منزل به صورت هاي گوناگون انجام ميشود ولي خريدن فرش ماشيني فقط يک روش دارد.
شيوه هاي گوناگوني که در مورد پهن کردن فرش هاي ماشيني مورد استفاده قرار ميگيرد:


1_تمام مبل را روي فرش قرار ندهيم:


اين جمله براي شما اصلا واضح نيست و بايد در ادامه اشاره داشته باشيم که منازلي که کف پوش منازلشان را از سنگ هاي سراميک يا پارکت يا سنگ تهيه ميکنند ديگر تمام کف اتاق را فرش نميکنند و سعي ميکنند به گونه اي متراژ فرششان را انتخاب کنند که مبل هايشان را اصلا بر روي فرش هاي منزلشان قرار ندهند و بر روي کف سراميک يا پارکت يا سنگ کف اتاق قرار بگيرد.


اين شيوه انتخاب فرش ماشینی و قرار دادن مبل ها ميتواند به زيبايي اتاق و فضاي داخلي منزلتان کمک بسياري نمايد و فاصله ايجاد شده بين مبلهايتان در اين روش شکل و نظم زيبايي به خود ميگيرد.
2_تنها تعدادي از پايه هاي مبلمان روي فرش قرار گيرد:


در اين روش بايد متراژ فرش ماشینی را به گونه اي انتخاب کنيد که تمام مبل خارج از فرش نباشد و تعدادي از پايه هاي مبل را بر روي فرش قرار دهيم ؛ بدين صورت که پايه هاي قسمت جلويي مبل بر روي فرش ماشینی قرار گيرد و پايه هاي مبل در قسمت عقب مبل بر روي زمين قرار گيرد. يادآوري اينکه شما از اين روش تنها در صورتي ميتوانيد استفاده نماييد که سرويس مبلمانتان همگون و يکنواخت نباشد و فضاي داخلي منزل به گونه اي بسيار بزرگ و از وسعت زيادي برخوردار است.
3_تمام پايه هاي مبلمان بر روي فرش قرار گيرد:


به مانند سبکهاي گذشته تمام مبلمان را بر روي فرش ماشینی قرار دهيد .


در اين روش متراژ فرش را بايد به گونه اي انتخاب کنيد که بزرگ باشد و فضاي بشتري از اتاق يا تمام کف اتاق را بپوشاند تا بتوان مبلمان را بر روي فرش ماشینی قرار داد.


فرش 700شانه با تراکم 2550 ، فرش 1000شانه با تراکم 3000 ، فرش 1200شانه با تراکم 3600 و فرش 1500شانه با تراکم 4500 از لحاظ خاب فرش و نمره نخ خیلی با یکدیگر متفاوتند و در هنگام پهن کردن این فرش ها باید حواستان به اجسام سنگینی که بر روی آن قرار میگیرد باشد تا باعث آسیب رساندن به فرش ماشینی نشود.


البته جنس نخ فرش های ماشینی اصل معمولا از نخ آکرلیک هیت ست شده است که برگشت پذیری بالایی دارند ولی بازم بهتر آن است در هنگام قرار دادن اجسام سنگین بر روی فرش های ماشینی نهایت دقت انجام شود.


لازم بذکر است شما با قرار دادن تمام پايه هاي مبل بر روي فرش ماشینی يا قرار دادن تمام مبل بر روي فرش ماشینی ، فضاي داخلي منزلتان خيلي شلوغ تر ديده خواهد و نيزکوچک تر.
4_از فرش هاي ماشینی فانتزي و فرش های ماشینی کلاسیک با ابعاد کوچک استفاده نماييد:


در اين روش ديگر احتياج نيست تمام يا قسمتي از مبلمان را بر روي فرش ماشینی قرار دهيد و بهتر است تمام مبل بر روي زمين قرار داشته باشد و از فرش هاي فانتزي طرح هاي جديد و فرش ماشینی کلاسيک یا فرش وینتیج استفاده نماييد و مبل ها را دور تر از فرش ها قرار دهيد تا هيچ يک از مبل هاي شما بر روي فرش هايتان قرار نگيرد زيرا اگر قسمتي از مبل را بر روي فرش هاي با ابعاد کوچک تر قرار دهيد ، ديگر تصويري زيبايي از تمام فرش نمايان نخواهد بود. 


ادامه دارد...

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  شرایط بازگشت کالا در فروشگاه گلفرش کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  شماره حسابهای گل فرش کاشان
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه