خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

فرش با تراکم بالا خوب است یا بد؟

فرش با تراکم بالا

 

با بالا تر رفتن تنوع محصولات ، انتخاب فرش ماشینی نیز برای افراد سخت تر می شود و خریدار در انتخاب فرش بر اساس شانه و تراکم شاید دچار سردرگمی شود و نمی داند که کدام محصول را خریداری کند. فرش های با تراکم بالا ، با دستگاه های پیشرفته بافندگی و با بهترین الیاف بافته می شوند. این محصولات ، از نظر ظرافت و زیبایی و مسنجم بودن بسان قالی های دستباف هستند و جلوه بی نظیری دارند ولی این طور نیست که این فرش های ماشینی برای همه فضایی مناسب باشد. پس خوب بودن فرش ماشینی با تراکم بالا و فرش های دستبافتگونه بستگی به نوع کاربرد آن نیز دارد. برای باز شدن این مطلب ، در ادامه با ما همراه باشید.

فرش تراکم بالا خوب است یا بد؟

اگر بخواهیم انواع فرش ماشینی با تراکم بالا را برشمریم باید به فرش های 1500 شانه تراکم 4500 ، فرش های 1200 شانه تراکم 3600 ، فرش های 1000 شانه تراکم 3000 و فرش های 700 شانه تراکم 2550 اشاره کرد. این محصولات هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و با بالا رفتن تراکم عرضی ( تعداد گره های زده شده در یک متر از عرض فرش ) یا همان شانه و تراکم طولی ( تعداد گره های زده شده در یک متر از طول آن ) یا همان تراکم فرش ماشینی ، ظرافت و زیبایی و انسجام قالی بیشتر می شود. هر چه تعداد این تراکم ها بیشتر باشد ، از ضخامت نخ خاب و به عبارتی ضخامت قالی کاسته می شود. تراکم بالا در محصولات ، تولیده کننده را مجبور به استفاده از نخ های نازک و مستحکم می کند. یعنی هر اندازه تراکم بالا باشد ، تولید کننده مجبور به استفاده از نخ نازکتر می شود و بدین صورت قطر قالی کم می شود. نخ بافته شده برای فرش 700 شانه به مراتب کلفت تر از نخ بافته شده برای محصول 1500 شانه  است. چون تعداد گره های زده شده در فرش هفتصد شانه تراکم دو هزار و پونصد و پنجاه بیشتر از یک فرش هزار و پانصد شانه است.

پس در پاسخ به این سوال که فرش های با تراکم بالا خوبه یا پایین ، باید گفت که اگر فرش برای پذیرایی می خواهی بهتر است از فرش های با تراکم بالا و دستبافتگونه استفاده کنید ؛ مثلا فرش 1200 شانه ، 1000 شانه و یا 1500 شانه. چون ظرافت این محصولات همسان قالی های دستباف است. ولی اگر فرش برای اتاق نشیمن و راهرو ها می خواهی و از طرفی دیگر نگران بالا بودن قیمت ها هستی ، بهتر است از فرش های 700 شانه ماشینی استفاده کنی که هم ضخامتی استاندارد و ایده آل دارد و هم اینکه قیمت متعادل تری دارد.

خصوصیات بهترین فرش با تراکم بالا چیست؟

تولید فرش های دستبافتگونه با تراکم بالا ، از حساسیت بیشتری برخوردار است. هرچه تعداد گره های U شکل بیشتر باشد ، آهار فرش باید استاندارتر باشد وگرنه فرش دچار شکستگی می شود. آهار که همان چسب زنی به پشت فرش ماشینی است تا گره ها از هم باز نشوند ، وقتی به اصولی زده شود از معضل شکستگی فرش و همچنین باز شدن گره ها جلوگیری می کند.

بهترین فرش های دستبافتگونه در بافت نخ تار و پود آن ها ، پنبه به کار می رود.

یک فرش دستبافتگونه عالی ، نباید وزنی کم داشته باشد. داشتن وزن کم به دلیل کوتاه تر بودن نخ خاب است. وزن ایده آل فرش 1200 شانه 12 متری در حدود 36 تا 40 کیلو گرم است. 9 متری 1200 شانه در حدود 28 تا 30 کیلوگرم و 6 متری آن 18 تا 22 کیلوگرم است. البته این وزن برای فرش های با تراکم 3600 است.

وزن فرش ماشینی 700 شانه با تراکم 2550 بدین صورت است: 12 متری آن 38 تا 42 کیوگرم ، 9 متری آن32 تا 34 کیلوگرم و 6 متری آن 24 کیلوگرم است.

بهترین فرش های دستبافتگونه ، محصولاتی هستند که با الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته می شوند.

چرا فرش های دستبافتگونه آکرلیک بهترین هستند؟ چون این الیاف ، شبیه پشم طبیعی گوسفند هستند ، این الیاف پفکی شکل ، مقاومت و انسجام بالایی دارند و در برابر پاخور شدن ، حرارت ، سنگینی اجسام منزل مقاوم هستند.

پس بهتر است محصولات با تراکم بالا را آکرلیک خریداری کنید.

فرش های آکرلیک با تراکم بالا ، سطح خاب آن ها بر اثر رفت و آمد و یا سنگینی اجسام ، کوبیده نمی شوند. پرزدهی بسیار کم  قالی های اکریلیک ، زیبایی طرح و نگاره را بیشتر کرده است و از آنجایی که نخ آکریلیک هیت ست شده براق و درخشان است ، زیبایی بیشتری به طرح و نقشه می دهد.

نرمی و لطافت فرش های دستبافتگونه به دلیل به کار بردن پنبه در نخ تار و پود آن هاست.

قیمت فرش های با تراکم بالا:

همانطور که می دانید قیمت این محصولات بستگی به تعداد شانه و تراکم آن ها دارد. هر اندازه شانه و تراکم این محصولات ، بیشتر باشد قیمت آن ها نیز بالاتر می رود. ولی خرید فرش دستبافتگونه از کارخانه می تواند شما را به قیمت کارخانه و تولیدی و قیمت عمده برساند. کارخانه گلفرش کاشان ، انواع فرش ماشینی با تراکم بالا را با قیمت کارخانه و تولیدی به دلیل فروش مستقیم به فروش می رساند. این کارخانه توانسته است زیباترین و باکیفیت ترین فرش های ماشینی کاشان را با قیمتی کمتر از بازار ارائه دهد و به دلیل استقبال بیش از حد به فرش های 1200 شانه و فرش های 700 شانه ، این محصولات را با طرح های جدید و به روز ارائه می دهد. طراحان این کارخانه ، طرح های بسیار زیبای سنتی را به صورت 1200 شانه تراکم 3600 و 700 شانه تراکم 2550 تولید می کنند.

 

 

 

 

 

 

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  شیوه های پرداخت گل فرش کاشان
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  شرایط بازگشت کالا در فروشگاه گلفرش کاشان
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  حمل و نقل در گل فرش کاشان
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه