خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

راهنمای خرید فرش برای پذیرایی

خرید فرش برای پذیرایی

یکی از مهم ترین قسمت های خانه که امروزه در خانه های آپارتمانی با نشیمن و حال یکی شده است ، قسمت پذیرایی خانه است. در خانه های قدیمی و بزرگ ، قسمت پذیرایی جدا از هال و نشیمن بود و بدین صورت صاحبان خانه ، برای پذیرایی قالی دستباف می گرفتند و درب پذیرایی را با ورود مهمان باز می کردند. ولی امروزه قسمت پذیرایی به دلیل کوچک بودن خانه ها ، جدا نیست و از این رو خرید فرش برای پذیرایی مهم تلقی می شود چون قسمت پذیرایی خانه های کوچک بیشتر در معرض رفت و آمد است. 

راهنمای خرید فرش برای پذیرایی:

همه به دنبال زیباترین فرش برای پذیرایی هستند. چون برجسته ترین وسایل در پذیرایی که در معرض دید است ، فرش است. 

اگر خانه ی شما کوچک است و قسمت پذیرایی منزل شما با هال و نشیمن مشترک است پس شما فرش برای هال پذیرایی می خواهید.پس شما باید به دنبال جدیدترین فرش پذیرایی با کیفیت بالا و زیبایی تمام باشید. در پذیرایی هایی که در معرض رفت و آمد است انتخاب فرش پذیرایی کمی متفاوتر است. یعنی شما باید رنگ فرش پذیرایی رو طوری انتخاب کنید که علاوه بر بزرگ نشان دادن فضای کوچک پذیرایی ، طوری باشد که آلودگی را کمتر نشان دهد. 

استفاده از فرش های کرم رنگ روشن برای پذیرای کوچکی مناسب است که کمتر در رفت و آمد است. فرش برای پذیرای های کوچک بهتر است فیلی ، ترمه ای ، نقره ای ، گردویی انتخاب شود که در عین حال که رنگ روشن است ، آلودگی را کمتر نشان می دهد. 

انتخاب رنگ فرش برای پذیرایی های بزرگ می تواند سرمه ای ، مشکی و یا هررنگی که دوست دارید باشد. 

فرش شیک برای پذیرایی می تواند از میان طرح های جدید باشد. در انتخاب طرح نیز همانند رنگ دقت کنید. طرح های شلوغ و سنتی با نگاره های پر برای مکان هایی است که کمی  خلوت تر است و ست کردن این طرح های شلوغ بهتر است با پرده ها و مبلمان ساده تر باشد. فرش طرح کهکشان یک طرح شلوغ است که زیبایی فراوانی دارد. 

در پذیرایی های کوچک اگر می خواهید از طرح های شلوغ استفاده کنید و طرح خاصی مد نظرتان است بهتر است فرش رنگ روشن طرح های شلوغ و پر نگاره را انتخاب کنید. 

بهتر است طرح های شلوغ با دیوار ساده و کف پوش ساده ست شود. 

فرش سرمه ای در پذیرایی با کف پوش سفید و یا کرم رنگ و با دیوارهای رنگ روشن ، غوغا می کند. 

فرش های طرح افشان ، برای پذیرایی های کوچک بسیار جذاب و مناسب است و همین طور فرش برای پذیرایی های مربعی شکل می تواند طرح افشان انتخاب شود. پذیرایی هایی که مستطیل شکل نیستند باید طرح هایی برای آن ها انتخاب شود ، که بدون ترنج باشد و مرکز قالی مشخص نباشد. اگر در پذیرایی هایی که مستطیل شکل نیستند شما اگر به دنبال فرش مستطیل هستید حتما باید از فرش های بدون ترنج انتخاب کنید تا فضای شما نامتقارن نشود.

فرش های ترنج دار برای پذیرایی های بزرگ  ودلباز مناسب است و فرش های طرح افشان و اسلیمی برای پذیرایی های کوچک و کم نور و دلگیر. 

اگر فضای پذیرایی شما مدرنیته است بهتر است از فرش فانتزی پذیرایی که شامل فرش های ترک و یا فرش های مدرن است استفاده کنید. اگر برای فضای مدرنیته ، نمی خواهید از طرح های فانتزی و مدرن استفاده کنید بهتر است از فرش های طرح خشتی ، اسلیمی ، طرح افشان استفاده کنید تا بدون ترنج بودن آن ها ، فضا را از کلاسیک و سنتی بودن خارج کند. 

برای زیباتر شدن پذیرایی ، حتما فرش را کوچک تر از فضای اتاق انتخاب کنید تا فرش از دیوار فاصله داشته باشد و سنگ فرش مشخص باشد. مفروش کردن تمام پذیرایی با فرش ، زیبایی ندارد.

فرش برای پذیرایی های 50 متری و یا پذیرایی های بزرگ بهتر است به جای پهن کردن چندین تخته فرش 12 متری ، از فرش ابعاد بزرگ استفاده شود.

انتخاب فرش مناسب پذیرایی :

فرش های 1200 شانه تراکم 3600 ، فرش های 1000 شانه تراکم 3000 و در قیمت پایین تر فرش های 700 شانه تراکم 2550 می تواند انتخابی ایده آل برای پذیرایی باشد. این فرش های دستبافتگونه ، ظرافت و زیباییشان بر اساس بالا بودن شانه و تراکم بیشتر می شود. از میان این محصولات، 1200 شانه از بهترین فرش برای پذیرایی و زیباترین و شیک ترین است. 

فرش های با تراکم بالا ، علاوه بر زیبایی ، کیفیت بالایی دارند چون این فرش های مدل جدید پذیرایی ، با الیاف نازک و مستحکم بافته می شوند که به دلیل تعداد گره های بالای U شکلی ، علاوه بر زیبایی بسیار ، فشرده و منسجم نیز هستند. 

فرش های 1500 شانه تراکم 4500 از فرش های نازک دستبافتگونه هستند که بهتر است در پذیرایی هایی پهن شود که رفت و آمد کمتر است. 

فرش های 700 شانه ماشینی برای کسانی مناسب است که فرش زیبا و ارزان و کیفیت عالی برای پذیرایی می خواهند. 

اگر پذیرایی شما مبلمان ندارد و به دنبال طرح زیبا هستید حتما از محصولات 700 شانه استفاده کنید. فرش های هفتصد شانه برای به دلیل ضخامت خاب 10 میلیمتر ، می تواند کف پوش بسیار ایده آلی باشد. فرش های 1200 شانه برای پذیرایی هایی انتخاب شود که مبلمان دارد. 

حتما از فرش های آکریلیک برای پذیرایی استفاده کنید. فرش های آکریلیک هیت ست شده ، علاوه بر کیفیت بالا ، از درخشانی ، براق بودن و بدون پرز بودن برخوردار هستند و حالت ارتجاعی دارند برای مثال اگر پایه های مبل روی آن قرار بگیرد فرو رفتگی در سطح فرش ایجاد نمی کند . این محصولات باشستن فراوان ویا پاخور شدن ماهیت خود را از دست نمی دهند. 

فرش های گل برجسته ، زیباترین فرش های پذیرایی هستند که با نخ هایبالک که همان ابریشم مصنوعی است و آکریلیک بافته شده اند. این فرش های زیبای پذیرایی به دلیل نقوش برجسته روی آن ، زیبایی فراوانی دارند. فرش های گل برجسته ماشینی در شانه و تراکم های مختلف بافته می شوند.  

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  حمل و نقل در گل فرش کاشان
•  شرایط بازگشت کالا در فروشگاه گلفرش کاشان
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه