خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

بهترین فرش ماشینی

بهترین فرش ماشینی کدام است؟

 

وقتی صحبت از بهترین فرش ماشینی می آید یعنی باید محصولی خریداری کنیم که هم از نظر کیفیت بهترین باشد و هم از نظر زیبایی و تناسب آن با دکوراسیون و فضای منزل بهترین محصولات ویژگی هایی دارند که آن ها را از دیگر محصولات درجه دو و سه متمایز می سازد. 

بهترین فرش ماشینی کدام است؟

سوال بسیاری از خریداران این است بهترین فرش ماشینی مال کدام شهر است؟

کاشان ، اصفهان ، یزد ، مشهد ، تبریز از جمله قطب های مهم در تولید فرش ماشینی و دستباف است که در این شهرهای تولیدی ، کارخانه های بسیاری وجود دارند که به تولید فرش ماشینی می پردازند. بهترین مارک های فرش ماشینی و بهترین برند های مهم و معتبر از این شهر برخواسته اند. 

وقتی شما بهترین برند فرش را از شهر معتبر خریداری می کنید در حقیقت به کیفیت بالا با طرح زیبا و نگاره اصیل دسترسی پیدا کرده اید. 

پس می توانید شما بهترین فرش ماشینی را از شهرهای تولیدی مهم از قبیل شهر فرش کاشان خریداری کنید. شما هیچ وقت ندیدید که شهرهایی که تولید کننده نیستند به تولید بهترین ها بپردازند. شاید در شهرهای دیگر ، کارخانه ها و تولیدی هایی وجود داشته باشد ولی این کارخانه ها می توانند محصولات درجه دو و یا سه تولید کنند. 

چرا برخی از محصولات جز بهترین فرش ماشینی می شوند؟

در شهرهای تولیدی از قبیل کاشان به دلیل رقابت بالا ، وجود کارخانه های ریسندگی ، وجود طراحان ماهر ، محصولاتی تولید می شود که بهترین می باشند. عوامل بسیاری هستند که تا یک فرش ماشینی جز بهترین ها شود :

جنس الیاف:

80 درصد از وزن فرش های ماشینی ، نخ خاب تشکیل می دهد. نخ خاب که همان نخ رو است ، در تماس مستقیم است بر خلاف نخ تار و پود که در تماس نیست و پشت فرش پیداست. در حقیقت نخ خاب همان گره های U شکل هستند که به دور نخ تار پیچیده می شوند. حال جنس این گره ها باید آکریلیک هیت ست شده باشد. وقتی الیاف آکریلیک که مستحکم و مقاوم است هیت ست ( عبور از تونل بخار آب و گرما ) می شوند پرزهایش گرفته می شود و مستحکم تر و مقاوم تر می شوند. این الیاف قبل از بافت ، یکدست می شود و بدون پرز می شود. فرش های بدون پرز که جز بهترین ها هستند جنس نخ خاب شان ، آکریلیک خالص هیت ست شده می باشد و هیچ الیاف دیگری با آن مخلوط نمی باشد. 

تراکم و شانه:

تراکم نقش بسیار مهمی در بالا بردن کیفیت فرش ماشینی دارد. فرش های 700 شانه به بالا ( تعداد گره های موجود در یک متر از عرض فرش ) و فرش های با تراکم 2550 به بالا ( تعداد گره های موجود در یک متر از طول فرش ) جز بهترین ها هستند. شانه بالا ، زیبایی و ظرافت برای فرش ماشینی می آفریند و تراکم بالا ، فشردگی و انسجام برای فرش ماشینی پدید می آورد. 

خاب فرش:

هر اندازه خاب فرش کمتر باشد ، امکان کوبیدگی فرش کمتر می شود. فرش های 1200 شانه ، 1000 شانه و 700 شانه جز محصولاتی هستند که به دلیل خاب کمتر ، بر اثر سنگینی اجسام منزل کوبیده نمی شوند. 

بهترین فرش ماشینی از نظر ظاهر:

کیفیت بسیار خوب است ولی زیبایی ظاهر نیز در کنار کیفیت بالا دلچسب است. فرش های زیبا می تواند دکوراسیون خانه را شگفت انگیز کنند. درست است که طرح های مدرن و فانتزی در چند سال اخیر وارد بازار شده اند ولی هنوز فرش های طرح سنتی جز بهترین طرح های فرش ماشینی هستند و کمتر کسی است که در منزل اش طرح های کلاسیک فرش را نداشته باشد. 

طرح های ترنج دار همراه با لچک ، طرح افشان ، شاه عباسی ، طرح اصفهان ، اسلیمی ، خشتی و.. از طرح های مهم و معروف ایرانی هستند که به صورت ساده و گل برجسته تولید می شوند. 

امروزه خرید فرش های طرح افشان به دلیل مدرنیته شدن فضای خانه ها و به دلیل کوچک تر شدن خانه ها ، بیشتر شده است. 

انتخاب درست طرح و رنگ و تناسب آن با دکوارسیون بسیار مهم است. طرح های شلوغ فرش ماشینی را با پرده های ساده و مبلمان ساده تر ست کنید. طرح های خلوت از قبیل فرش طرح هالیدی را می توانید با مبلمان طرح دار و پرده های طرح دار ست کنید. 

در پذیرایی های کوچک و کم نور و در اتاق نشیمن های کوچک ، سعی کنید از فرش های رنگ تیره از قبیل سرمه ای استفاده نکنید. اگر رنگ های روشن برای این مکان ها نمی خواهید سعی کنید از رنگ های بادامی ، ترمه ای ، گردویی استفاده کنید. 

سعی کنید ابعاد فرش را به گونه ای انتخاب کنید که فرش با دیوار فاصله داشته باشد و تمامی فضا را نپوشاند. 

خرید بهترین فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان:

سعی کنید فرش را از کارخانه های معتبر و قابل اعتماد خریداری کنید. کارخانه هایی که فروش بالایی دارند مسلما فرش های از مدافتاده و ته انباری را ندارند. در این کارخانه ها به دلیل اینکه رزومه و سابقه درخشان خود را خراب نکنند مسلما محصولات بی کیفیت ارائه نمی دهند همیشه بهترین کیفیت را عرضه می کنند. پس می توان به کارخانه های بزرگی از قبیل گلفرش کاشان اعتماد کرد و خرید خود را انجام داد. در ضمن این کارخانه های معتبر ، به دلیل فروش مستقیم و بی واسطه و به دلیل فروش بالا ، قیمت های فرش ماشینی را کمتر از بازار فرش ارائه می دهند. 
 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  خدمات پس از فروش گل فرش کاشان
•  شیوه های پرداخت گل فرش کاشان
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه