خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

معرفی فرش ماشینی کاشان

معرفی فرش های ماشینی کاشان

فرش ماشینی کاشان

فرش ماشینی همانطور که از اسمش پیداست فرشی است که با دستگاه های بافندگی بافته میشود و الیاف به کار رفته در آن همه مصنوعی اما با کیفیت بالا هستند. این فرش انواع مختلفی دارد، یکی از آن ها فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه است که طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. درواقع یکی از تولیدات صنعتی کاشان تولید فرش ۱۰۰۰ شانه است که بخاطر کیفیت و قیمت مناسب آن با فرش های دستبافت مقایسه میشود ولی به دلیل آمدن دستگاه های جدیدتر ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه و اختلاف قیمتی کم فرش ۱۰۰۰ شانه با ۱۲۰۰ شانه بازار فرش ۱۰۰۰ شانه از بین رفته و فرش ۱۲۰۰ شانه از استقبال بیشتری برخوردار است.

در ایران کمتر کسی است که از فرش استفاده نکند فرش یکی از مهم ترین اکسسوری هر خانه ای است. غربی ها و ایرانی ها به فرش دستبافت علاقه ی زیادی دارند اما شاید به خاطر قیمت بالای آن فرش های ماشینی را با قیمت مناسب ولی تشابه زیاد ترجیح دهند. اما با این حال فرش دستبافت هنوز محبوب است و آرزوی هر ایرانی انداختن فرش دستبافت در منزل خود است.

یکی دیگر از فرش های موجود در بازار فرش ماشینی ، فرش ۷۰۰ شانه است که جزء فرش هایی است که استقبال زیادی دارد به خاطر ساختار و کیفیت خوب و خاب زیاد و البته قیمت مناسب تر از سایر فرش ها مورد توجه مصرف کنندگان قرار دارد‌.

علاوه بر موارد گفته شده فرش های ۵۰۰ ، ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ شانه و حتی گلیم ، گبه ، وینتیج و فرش کودک هم طرفداران بخصوص خود را دارند و این ها هم انواع دیگری از فرش ماشینی هستند. تابلو فرش ماشینی هم یکی دیگر از انواع این فرش هاست و البته شانه های مختلفی دارد اکثرا در شانه های ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ با تراکم بالا بافته میشود. محبوبیت  تابلو فرش ماشینی به زیبایی و ظرافت آن است ولی در شانه های پایین تر مانند ۷۰۰ شانه نیز بافته می شود که بیشتر شامل تابلو فرش طرح آیه می باشد.

 

کاشان پایتخت فرش ایران

بزرگترین تولید کننده ی فرش ماشینی در ایران و جهان است که با طرح های زیبا و کیفیت مرغوب به تولید این محصول میپردازد.

و دومین شهر تولید کننده فرش ایران استان خراسان رضوی است و هم اکنون برای رقابت با فرش کاشان در حال افزایش ویژگی های خود است. بعداز ان اصفهان و کرمان و یزد و دلیجان و تبریز و قم هستند.

البته این نکته حائز اهمیت است که کاشان قطب تولید فرش ماشینی در جهان است و در همین راستا به عنوان پایتخت فرش ماشینی در دنیا شناخته شده است. توصیه میکنیم اگر به دنبال کار و کارآفرینی هستید و میخواهید با سیل عظیمی از تنوع آشنا شوید پس سری به شهرک صنعتی فرش کاشان و آران و بیدگل بزنید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  درباره گلفرش کاشان
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه گل فرش کاشان
•  خدمات پس از فروش گل فرش کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه