خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

اصول چیدمان و پهن کردن فرش ماشینی در منزل

تاثیر فرش ماشینی در دکوراسیون منزل

از گذشته تا به امروز،مهمترین مساله ای که برای خانواده های ایرانی بعنوان دغدغه ای بزرگ برای دکوراسیون منزل وجود دارد، فرش ماشینی است.

ولی هر یک از ما ایرانیان توجه خاصی به اصول و نکات مهم در اینکه فرش ماشینی که خریداری کرده ایم در کدام قسمت از منزل و به چه شکلی و چگونه پهن شود، نداریم و عدم توجه به این مساله مهم سبب میشود هنگامی که میهمان به منزل ما وارد میشود بی منظمی دکوراسیون منزل ما به چشم او نمایان گردد.

 

با ما همراه شوید تا با توجه و عملیاتی کردن چند نکته آموزشی شما چنین دغدغه ای نداشته باشید:

1- نخست اینکه از قرار دادن پایه های مبل روی فرش خودداری کنید.

2.دوم اینکه سعی کنید مبلها را به شکلی قرار دهید که پایه عقب مبلتان روی زمین قرار بگیرد و پایه های جلویی مبلتان روی فرش ها گذاشته شود.

3.سوم اینکه میتوانید به اختیار و سلیقه و انتخاب خود تنها تعدادی از پایه های مبل روی فرش قرار دهید.

4.چهارم اینکه سعی کنید فرش های ماشینی را به گونه ای پهن نکنید که تمام فضای اتاق با فرش پوشیده شود.

5.پنجم اینکه فاصله ای که بین دیوار و فرش پهن شده معمولا45سانتیمتر قرار میدهند را تغییر بدید ولی رعایت کنید.

6. رعایت کردن فاصله 45 سانتیمتر که در مورد قبل براتان توضیح دادیم قانون دوم آن را برای قرار دادن تخت خوابتان عملیاتی کنید.

7.و در آخر اینکه قانون فاصله 60 سانتیمتر را برای میز ناهار خوری خود در نظر بگیرید و رعایت کنید.

 

حال به توضیح تمام نکات اشاره شده در بالا میپردازیم :

 

1- نخست اینکه از قرار دادن پایه های مبل روی فرش خودداری کنید:

این مورد برای افرادی است که به هرعلتی باید از فرش های ماشینی ای که دارای طرح های درشت می باشند یا قالیچه های به این سبک،استفاده میکنند.

این افراد در پهن کردن فرش های خود و قرار دادن مبل هایشان بر روی فرش ماشینی به بهترین شکل ممکن این است که مبلشان را دور تا دور فرش بچینند به گونه ی که هیچ یک از پایه های مبل روی فرش قرار نگیرد.

این شکل چیدمان مبل و فرش باعث خودنمایی بیشتر فرش میشود و وقتی که میهمان به منزلتان وارد میشود این طرح و نقشه فرش شماست که خودنمایی میکند. 

 

2.دوم اینکه سعی کنید مبلها را به شکلی قرار دهید که پایه عقب مبلتان روی زمین قرار بگیرد و پایه های جلویی مبلتان روی فرش گذاشته شود:

باید به این مساله مهم توجه داشته باشید که اندازه فرش بسیار مهم است به گونه ای که آنقدر مهم نیست منزل شما دارای چه ابعاد و متراژی است و یا اینکه منزل شما تا چه اندازه بزرگ یا کوچک است.

پس چیزی که مهم است اندازه فرش شماست و اگر میبینید اندازه فرش به شکلی میباشد که شمارا مجبور میکند تنها پایه های مبلتان روی فرش قرار بگیرد،

شما برای زیبایی کارتان و نظم در دکوراسیون منزلتان بدین شکل عمل کنید که پایه های جلویی مبلتان را روی فرش ماشینی بگزارید و سعی کنید پایه های عقبی مبلتان روی زمین باشد.

 

 3.سوم اینکه میتوانید به اختیار و سلیقه و انتخاب خودتان تنها تعدادی از پایه های مبل را روی فرش قرار دهید:

این مورد برای افرادیست که در منزلشان از سرویس مبلمان یک دست و ست استفاده نمیکنند،این افراد دستشان باز است در چینش و چگونگی پهن کردن فرش و قرار دادن مبلمانشان در دکوراسیون منزل یعنی بسته به نظرشان با توجه به نوع چیدمانشان فضای اتاقشان را بزرگ ویا کوچک نمایان کنند.

به این نکته هم توجه کنید این کار فقط در صورتی قابل عملیاتی شدن می باشد که منزل شما فضای کافی را برای هرگونه تغییر داشته باشد در غیر اینصورت شما نمیتوانید به راحتی هر تغییری را که مد نظرتان است انجام دهید.

 

4.چهارم اینکه سعی کنید فرش ها را به گونه ای پهن نکنید که تمام فضای اتاق با فرش پوشیده شود:

این نکته خیلی با اهمیت است و طرفداران زیادی در چیدمان و دکوراسیون منزل دارد؛

 چرا که افرادی که شیک بودن منزل و فضای مدرن براشون خیلی حائز اهمیت است سعی میکنند در این روش با ایجاد فاصله بین دیوار اتاق و فرش، از پرشدن کل فضای اتاق با فرش جلوگیری کنند؛

 تا بتوانند سرامیک یا کف پوش و پارکت کف اتاق را به نحو مطلوبی نمایان کند؛

 چرا که با این کارازهزینه ای که برای کف اتاق کرده اند حالا هر طرح و رنگی که با سلیقه خودشان تهیه کردند به نحو مطلوب استفاده میکنند.

 

5.پنجم اینکه فاصله ای که بین دیواروفرش پهن شده معمولا45سانتیمتر قرار میدهند را تغییر بدید ولی رعایت کنید:

خیلی برای ما پیش آمده که بطور ناخوآگاه از قانون 45سانتیمتر فاصله بین دیوار و فرش ماشینی استفاده کرده ایم.

این بدان معنا نیست که تو رعایت این فاصله خیلی حساس باشیم چرا که ممکن است فضای منزل ما کوچک باشد وما نتوانیم این قانون را بطور صحیح عملیاتی و رعایت کنیم و فاصله فرش ما از دیوار اتاق کمتر از 45 سانتیمتر شود ولی مهم آنست که این فاصله بین فرش و دیوار باشد (بین 10تا40سانتیمتر) .

 

6.رعایت کردن فاصله 45 سانتیمتر که در مورد قبل براتان توضیح دادیم قانون دوم آن را برای قرار دادن تخت خوابتان عملیاتی کنید:

خیلی از مشتریان عزیز برای اتاق خواب خود فرش اتاق تهیه میکنند.

اگر شما میخواهید اتاق خواب خود را فرش کنید و فرش انتخابی شما زیر تخت خواب را نیز بپوشاند؛

 باید به این نکته توجه داشته باشید که فرشی را انتخاب کنید که تقریبا بین35 تا 50 سانتیمتر از تخت خواب شما بزرگتر باشد که این فاصله نیز با در نظر گرفتن فضای منزلتان ممکن است متغیر باشد.

لازم بذکر است که فرش ماشینی انتخابی شما نباید از 35 سانتیمتر ذکر شده در بالا کمتر باشد چون تمام فرش ماشینی انتخابی شما امکان دارد در زیر تخت خواب رفته و اصلا نمایان نباشد.

اگر در تصورات خود به این مطلب فکر میکنید که فضای اتاق خواب خود را بدون فرش بگذارید و اصلا از فرش در اتاق خواب استفاده نکنید، به شما میگوییم که این تصورات غلط را از ذهن خود بیرون کنید؛ چون وقتی شما از خواب بیدار میشوید و پاهای خود را روی فرش ماشینی میگزارید و فرش را زیر پاهای خود احساس میکنید ، حسی وصف نشدنی به شما دست میدهد.

 

7.و در آخر اینکه قانون فاصله 60 سانتیمتر را برای میز ناهار خوری خود در نظر بگیرید و رعایت کنید:

خیلی از دوستان و مشتریان عزیز این دغدغه و سوال برایشان وجود دارد که آیا لازم است در زیر میز ناهار خوری از فرش استفاده کنند؟

در جواب این عزیزان همین قدرمیگوییم که اگر دوست دارید میز ناهارخوریتان را روی فرش ماشینی قرار دهید فرش را به گونه ای پهن کنید که از هر قسمت فرش شما به اندازه 60سانتیمتر بیرون باشد.

علت اینکه میگوییم 60سانتیمتر به دو دلیل است:

اول اینکه وقتی صندلیتان را از زیر میز ناهار خوری بیرون می آورید روی فرش قرار گرفته باشد.

دوم اینکه وقتی صندلیتان را به سمت زیر میز ناهارخوری هدایت میکنید لبه فرش مانع نباشد.

 

 

سخن آخر با مشتریان و دوستان گرامی:

تمام موارد ذکر شده در بالا فقط برای این بود تا شما مشتریان عزیز و گرامی بتوانید بدون دغدغه و به شکلی زیبا فرش ماشینی خود را در منزل پهن کنید.

همچنین اگربه روش چیدمان خاصی تمایل دارید که قوانین گفته شده برای شما در بالا را نقض میکند ، تمام اصولی را که برای شما گفتیم را فراموش کنید و مطابق میل و سلیقه خودتان رفتار کنید و از چیدمان خودتان استفاده کنید و لذت ببرید.

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  حمل و نقل در گل فرش کاشان
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه