خرید فرش کاشان
پشتیبانی و پاسخگویی : 09134037536 - 03154760786

هیت ست کردن نخ فرش ماشینی

بعد از اینکه نخ از قسمت تابندگی بیرون آمد توسط دستگاه هیت ست مرحله تثبیت حرارتی نخ آغاز میگردد.

از جمله وظایف دستگاه هیت ست عبارتند از :

1.ثابت کردن تاب نخ

2.کم تر شدن موج ها و پیچ خوردن نخ

3.بیشتر شدن حالت بازگشت پذیری نخ فرش

4.خواباندن پرزهای نخ و جلوگیری از پرز دهی فرش

5.شفافیت نخ جهت بافت در فرش ماشینی

 

نظر به اینکه امروزه دستگاههایی با تراکم بالا چون 1200 شانه و 1500 شانه وارد ایران شده اند ، باید نخ هایی تولید شود که وقتی در بافت فرش ماشینی مورد استفاده قرار میگیرد دارای تراکم واقعی باشد.

در حال حاضر تعداد محدودی شرکت وجود دارند که نخ های ظریف و مطابق با تراکم واقعی دستگاه به تولید فرش های 1200 شانه و 1500 شانه میپردازند.

 

برای آنکه جوابگوی نیازهای شرکتهای دارای دستگاه 1200شانه و 1500 شانه باشیم و نخ های ظریف تولید کنیم لازم است به سیستم ریسندگی روز دنیا مجهز بشیم و تکنولوژی روز جهانی را وارد تولید نخ اکرلیک کنیم.

لازم بذکر است که در ایران بیش از 95 درصد از نخ خاب یا نخ زمینه اکرلیک فرش ماشینی در شرکتهای ریسندگی داخلی و مخصوصا در شرکتهای ریسندگی کاشان تولید میشوند و به این ترتیب دور از ذهن نیست که با سعی و تلاش بیشتر و اهمیت دادن بیشتربه تولید نخ اکرلیک، بتوانیم درتولید نخ اکرلیک خاب فرش ماشینی به خودکفایی برسیم.

 

نکته مهمی دیگری که در اینجا باید به آن توجه کنیم آن است که وارد کردن تکنولوژی روز دنیا تنها کافی نمیباشد بلکه باید نیروهایی را تربیت کنیم که توانایی آموزش پذیری در بازه زمانی خاص را داشته باشند.

زمانی فرش با کیفیت خواهیم داشت که نخ اکرلیک با کیفیت در فرش بافته شود چون نخ اکریک حدودا 75 تا 85 درصد از فرش ماشینی را تشکیل میدهد و اگر نخ اکرلیک تولیدی کیفیت و ظرافت بالایی را داشته باشد خروجی آن فرشی با کیفیت خواهد بود.

 

مزیت های فرش بافته با نخ هیت ست:

با فاکتورهای مختلفی می شود کیفیت فرش ماشینی را مورد ارزیابی قرار داد.

هر یک از این فاکتورها می توانند تاثیر بسزایی روی مرغوبیت و قیمت فرش ماشینی داشته باشند.

امروزه شانه فرش هایی که در بازار بیشتر به چشم میخورند عبارتند از :

700 شانه ، تراکم 2550

1000 شانه ، تراکم 3000

1200 شانه ، تراکم 3600

1500 شانه ، تراکم 4500

در حالت کلی چنین بیان میشود که با افزایش شانه فرش ماشینی کیفیت و قیمت فرش ماشینی نیز افزایش میابد.

در فرش های با تراکم بالا میتوان نقش و طرح های بسیار چشم نواز و زیبایی اجرا کرد که متناسب با اتاق پذیرایی شما باشد.

 

جنس و کیفیت نخ فرش ماشینی:

چیزی که در اینجا بیش از هر چیز و مهمتر از شانه و تراکم فرش ماشینی است که باعث زیبایی فرش ماشینی می شود، جنس نخ خاب فرش ماشینی یا جنس نخ بکار رفته در خاب فرش ماشینی می باشد.

باید قبل از اینکه فرش ماشینی را انتخاب کنیم از با کیفیت بودن نخ خاب آن مطمئن شویم زیرا امروزه فرش های بی کیفیت زیادی در بازار وجود دارند که از نخ خاب نامرغوب و بی کیفیت بافته شده اند و برای افراد دارای حساسیت واقعا مشکل ایجاد کرده است.

پس مهمترین اطلاعاتی که یک خریدار باید دارا باشد تا بتواند خریدی مطلوب داشته باشد ، شناخت جنس نخ فرش ماشینی میباشد.

در گذشته از الیاف پشمی برای تولید نخ فرش استفاده می شد که بخاطر زبر بودنش باعث خارش های پوستی در افراد میشد.

برای همین با پیشرفت صنعت ریسندگی و علم و تکنولوژی در نساجی و بافندگی نخ هایی تولید و بافت شدند که دیگر زبر نبودند و حساسیت پوستی ایجاد نمیکردند و افراد از راه رفتن روی آن احساس نرمی و آرامش میکردند.

با گذشت زمان تولید نخ های مصنوعی گسترش پیدا کرد و تولید آن پیشرفته تر شد تا جاییکه که نخ های اکرلیک تولید و به بازار و تولیدکنندگان فرش های ماشینی عرضه گردید و با بهبود پیش از پیش نخ های اکرلیک ، در بافت فرش های ماشینی ، امروزه بعنوان سرامد نخ های باکیفیت ،در تولید فرش های ماشینی بکار میروند.

فرش های ماشینی که با نخ های اکرلیک هیت ست شده بافته میشوند در برابر شست و شو مقاومت بالایی دارند و نه تنها رنگ فرش های بافته شده با نخ هیت ست دچار تغییر نمیشوند بلکه پس از سالیان متمادی و استفاده از این فرش ها شاید خیلی ناچیز تغییر رنگ احساس شود.

فرش هایی با نخ اکرلیک هیت ست شده بافته میشوند ، سرنخ های مشخصی دارند و در اصطلاح به شکل دانه های انار یا سوزن ته گرد میباشند  که این خصوصیت نخ های هیت شده به زیبایی دو چندان فرش های ماشینی می انجامد.

دیگر اینکه فرش های بافته شده با نخ های هیت ست شده در مقایسه با سایر فرش ها که با نخ های متفرقه بافت میشوند،حجیم تر و به اصطلاح تو پر تر به چشم می آیند. 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  درباره گلفرش کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه گل فرش کاشان
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
پشتیبانی آنلاین گل فرش کاشان
فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه